Yan apartmanın boşluğunda yavru bir martı dolaşıyor, bazen oradaki sandalyelerin altına gidip bekliyor. Ayağında kırık yüzünden uçamıyor olabilir mi? Sanki topallıyor gibi. Yetişkin başka bir martı da 3 gündür garajın üstünde duruyor. Yavru martıya kediler yaklaşmasın diye beklediğini düşünüyorum. Apartmandakiler martıyı fark ettiler mi bilmiyorum. Martıya yardım etmek için belediye veya arayabileceğimiz farklı bir yer var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • onimarsynn @onimarsynn

    Binanın ulaşamayacağınız bir yerindeyse itfaiye gelip oradan çıkartır. Ulaşabileceğiniz bir yerde ise büyükşehir belediyesini arayarak şansınızı deneyin, olmadı ilçe belediyeleri ararsınız ama baştan söyleyeyim telefondaki kişinin vicdanına kalmış gelip gelmemeleri. Sadece kanamalı yarası olan hayvanlara bakıyoruz diye bir şey uydurmuşlar çoğunlukla ilgilenmiyorlar. Tabii bu benim Ankara'da yaşadığım deneyim, belki sizin yaşadığınız yerde farklıdır.

  • Jpage @jpage

    Marti yavrulari hemen ucamiyor tavuk gibi calilarda geziniyorlar. Martilarda yuvalarini genelde cali gibi yerlere yaparlar agaclara konamadigi icin. Muhtemelen buyuyunce ucacaktir bir sakatligi yok ise.