Yapı denetim firmalarını arıyorum binamızı inceletmek konusunda bilgi almak için. Hiçbirine derdimi anlatamıyorum hepside yapılmakta olan inşşat için hizmet almak istediğimi zannediyor. Bir tanesi denetlemediğimiz bina için rapor vermiyoruz deyip kapattı. 🙂 Galiba koca Adana' da hiç kimse böyle bir şey için bu firmalara başvurmuyor ki firma çalışanının bu durumda ne yapacağına dair bir ön bilgisi oluşmamış. Error veriyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yasin İLKAYA @yasinilkaya

  E-devlet üzerinden başvuruyorsun sistem atama yapıyor diye biliyorum

 • qubit @qubit

  Bu biraz araştırmanız gereken bir konu. E-devlet üzerinden bir kat maliki ÇŞB tarafından "akredite" edilmiş üniversite ve kurumlara başvuruda bulunabilir. Süreci başvurudan önce öğrenmeye çalışın. Yeni raporlar oldukça güzel, süper değil ama güzel. Projede hata gibi şeyleri yakalayabiliyorlar. Ben olsam yetkin bir inşaat mühendisi bulup onunla yol alırdım. Üniversite ile çalışırdım.

 • Hakan @i12mini

  mühendislik firmalarına ( yapı güçlendirme ) ulaşmanız gerekir. Yapı denetim firmaları başka bir olan biten yapıların deprem dayanıklılığına bakmazlar. mevzuata uygun olarak yapının yapılıp yapılmadığını kontrol ederler sadece

 • CaptainCombo @captaincombo

  Cevap veren herkese teşekkürler. E-devlet üzerinden yaptırılan incelemeden haberim var ancak apartman sakinlerine konuyu açtığımda kulak ardı ettiler. Şimdi ben e-devletten başvurup denetleme yaptırsam herkesi karşıma almış olacağım. Amacım öncelikle binada gözüme çarpan kusur olabileceğini düşündüğüm şeyleri işin erbabına gösterip bilgi almak. Zaten kötü bir durum olduğunu söylerse diğer apartman sakinlerinin daha kolay ikna ederim.