https://youtu.be/Ga-3WWUIVF4 mikro ulaşımın gözlemlediğim kadarıyla en büyük sıkıntısı insanların kendilerine ayrılmayan yerde gitmesi. Elektrikli scooter olayı patlak verdi ama bu araçların gideceği yer neresi? Kaldırım desen değil, yol desen değil. Tek teker abimiz özellikle koruma da kullanmadığı için tehlikeli geldi. Epey de hızlı gidiyor. Diğer scooterlı hanımefendi görece daha dikkatli gibi geldi. Bisiklet yolu olabilir belki ama bisiklet yolu da yok gibi bir şey. Nadir bulunduğu zamanda da manda gibi kendini ortaya atmış insanlar çıkıyor. Her türlü bu işe çözecek tek şey nüfusun başka şehirlere dağılması gibi.

İstanbul'da toplu taşımaya entegre alternatif ulaşım araçları

İstanbul'da alternatif ulaşım araçları giderek yaygınlaşıyor. Bisikletler, elektrikli kay-kaylar (e-scooter) gibi araçlar daha çok toplu taşımaya entegre ola...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mr. SUN @mr-sun

    Kaldırımlar sadece insanlar içindir. Elektrikli Scooter bisiklet yolundan yoksa otomobil yolundan gitmelidir. Şahsen bir bisikletçi olarak kaldırımda bisiklet sürenlere yol vermiyorum ve aynısını scooterlara da yapıyorum. Tak kafana kaskını sür yolda miss gibi.