Naspers, Markafoni’nin kalan hisselerini de satın aldı..

Naspers, bugün yaptığı bir açıklamayla Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından Markafoni’nin tüm hisselerini satın aldığını duyurdu.

Naspers bugün, Türkiye’nin lider e-ticaret sitesi Markafoni’nin kalan tüm hisselerinin de devri için anlaşmaya varıldığını duyurdu. Naspers, 2011’de Türk e-ticaret sektörünün en büyük anlaşmalarından birisine imza atarak Markafoni’nin çoğunluk hissesini satın almıştı. Üç yıllık sürenin ardından geride kalan diğer tüm hisseleri satın alan Naspers, Markafoni’nin Türk e-ticaret pazarındaki güçlü büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Anlaşmanın finansal boyutuyla ilgili şartlar ise açıklanmadı.

Naspers bugün ayrıca İlker Baydar’ın yeni CEO olarak atandığını duyurdu. Markafoni’nin güçlü büyümesini sürdürmek için gereken donanıma ek olarak zengin bir küresel perakende ve e-ticaret deneyimine sahip olan Baydar, daha önce HepsiBurada’nın genel müdürlüğünü yürütmenin yanı sıra Kesa, BestBuy ve Metro gibi dünyaca ünlü markalarda çalışmıştı. Markafoni kurucu ortağı ve CEO’su olan Sina Afra’nın Markafoni’den ayrıldıktan sonra yeni girişimlere yöneleceği açıklandı.

Naspers CEO’su Bob van Dijk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Markafoni’nin hızı, İlker Baydar’ın vizyonu ve liderliğiyle birleştiğinde, Türkiye pazarındaki konumumuzu daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız tam. Markafoni, İlker Baydar’ın perakende ve e-ticaret alanındaki birikiminin yanı sıra tüketici deneyimine olan bağlılığı ile daha da güçlü bir konuma gelecektir” dedi.

Kuruluşundan bu yana yenilikçi ve kaliteli hizmetleriyle güçlü bir marka değeri yaratan Markafoni, online alışveriş yapanlar için Türkiye’nin en çok tercih edilen e-ticaret kanallarından biri oldu.

Markafoni’nin CEO’luğuna atanan İlker Baydar ise “Markafoni’nin liderliğini yürütmekten ve Naspers ailesine katılmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Türk tüketicilere mümkün olan en iyi online alışveriş deneyimini yaşatarak Markafoni’yi daha da ileri noktalara taşımayı hedefliyorum” diye konuştu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap