Hazır bir sürü Pixel 4 videosu izlemişkan anladıklarımı sizlerle de paylaşayım dedim. Pek mantıklı bir fikir değilse lütfen belirtin. Ben de bu vakti başka boş yerlere harcayayım.
Öncelikle saf android tarafından gelen arayüz işletim sistemi uyumundan bahsetmeye gerek yok. Telefon çok seri çalışıyor. Bir de 90hz ile birleşince çok iyi bir kullanıcı deneyimi oluşuyor. Ama 90hz panelin kullanım tarzı biraz farklı. Sadece %75 parlaklık ve üstünde çalışıyor. Anladığım kadarıyla ekrana müdahale etmediğiniz sürece de 60 hz ile çalışıyor.(Geliştirici seçeneklerinde sadece 90hz ile çalıştırma seçeneği mevcut.)

Kamera kısmı Apple'ın büyük hamlesinden sonra yetersiz görünmeye başladı. Ultra geniş açılı kameranın olmaması büyük bir eksiklik. Ayrıca video tarafında da pek fazla gelişme yok. Pixel serisinin fotoğraf yorumlanmasını sevenler yine sevecektir. Ayrıca hdr+ işleme süresi azalmış ve eş zamanlı hdr+ etkisi ayarlana biliyor. İkinci kamera pek de bir işe yaramıyor gibi en azından 3-5x bir kamera kullanarak daha iyi performans alınabilirdi. Super res zoom çok da büyüleyici bir etki oluşturmuyor. Astrophotography modu 4 dk gibi bekleme sürelerinde çok güzel işler çıkarıyor.

Pil tarafinda çoğu rakibinin gersinde ortalama bir performansa sahip. Günü çıkaracak kadar diyebiliriz ama bu Xl olan model için geçerli. Düz model tam anlamıyla yetersiz bir pil süresine sahip.

Yeni gelen radarin en sevilen özelliği elinizi yaklaştırdığnızda ekranın açılması. Alarm erteleme çağrı kapatma ve spotifyda(destekleyen uygulamarda) müzik değiştirme gibi özelliklere de sahip

Yüz tanıma ise çok hızlı ve güvenli (tabii gözler kapalıyken kilidi açma sorunu giderildiği zaman)

Ekran parlaklık dışında çok iyi. Güneş altında biraz sorun çıkarabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Player 1 @player-1

  Parasını hakeden bir telefon değil. Tıpkı iPhone'lar gibi. Yarı fiyatına Meizu 16T alınır, S10e alınır, bulunabilirse Oneplus alınır vs.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   E o zaman Mercedes BMW Cadillac vs neden bu kadar satıyor? Fiyatını hak etme mevzusu çok derin bir konu. Öyle “Aaa 3 bin liraya SD 855 li, 5.000 mah pilli, 3 kameralı telefon satıyor adamlar” tadında basit bir mevzu değil.

   Mesela 5 sene sonra bakarız piyasaya. Bu sene satışa çıkan ve satılan saydığın sözde f/p ürünlerin % kaçı hala yaşıyor, Google’in Apple’in Samsung’un ürünlerinin % kaçı yaşıyor? Aradaki fark 3 kattan az ise sen haklısın derim.

   Elbette bu büyük markalar daha fazla kar koyuyorlar ama bu fiyat farklarını oluşturan şey sadece kar farkı değil.

  • Player 1 @player-1

   @ybahadir Ben z3 compact kullanıyorum, hala "yaşıyor". Bir cihazın güncelleme almaması öldüğü anlamına gelmez. Sadece Vulcan desteği olmadığı için güncel api'ye sahip oyunları açmıyor. Ekranı aynı ekran, işlemcisi aynı işlemci, rami aynı ram... Hala aynı işlemleri yapabiliyor. İşlevinde bir azalma yok. Artış da yok derseniz ona diyecek birşey yok. Ama olacak muhtemel artışların bir telefon parası daha etmeyeceğini diye düşünüyorum.

 • Draftx @draftx

  Pixel serisi birçoğu tarafından ne kadar iyi göstermeye çalışsa da gayet başarısız bir seri. Nexus serisinin kamerası iyi versiyonunu 2 katı fiyatla satmaya çalışıyorlar. Hele ki son 2 model alabildiğine başarısız modeller, sadece Google gücünü kullanıyor. Belli ülkelerde satışının olması da bunun kanıtı zaten.