Merhaba Teknoseyir ailesi, Realme firmasının ülkemizde satışa sunulan telefonu realme 3 pro ile ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak için buradayım.1800₺ fiyatıyla ülkemiz için önemli olan 1500-2000₺ fiyat bandında olan telefon aynı fiyat bandındaki telefonlarda bulunmayan özellikleri barındırması sayesinde bana göre fiyat performans kralı.

Telefonun öne çıkan özellikleri Snapdragon 710 işlemci kullanıyor. 20W hızlı şarj özelliği var bu sayede rakiplerine göre yaklaşık 40 dakika daha hızlı şarj oluyor ancak şarj aleti ve kablosu özel. VOOC denilen bir teknoloji kullanıyor bu yüzden bu şarj aletini alıp farklı bir cihazı hızlı şarj edemiyorsunuz. Veya herhangi hızlı şarj aletiyle bu değerleri göremiyorsunuz. Ancak orjinal şarj aleti kutudan çıktığı ve bozulduğunda ayrı etten alınabildiği için bence sorun değil. Kamera başarımı olarak birkaç örnek resim çektim ancak benim için fotoğraf çekmek otomatik modda çekim yapmaktan ileri gitmediği için bir şey demen zor. Bu noktada kendi ihtiyacım olan otomatik modda ayar yapmadan iyi çekme konusunda şimdiye kadar kullandığım en iyi telefon. Güncelleme konusunda ise Android 10 gelecekmiş. Bu konuda Xiaomi ve Meizu dan bir tık daha umutluyum ancak ilerde göreceğiz güncellemelerin gelip gelmeyeceğini.

Toparlarsam birkaç saattir kullandığım bir cihaz için gerçekten iyi. Bu fiyat bandında kesinlikle bu cihaz alınır. Satın alırken birçok konuda yardımcı olduğu için @umtk ye teşekkür ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap