Merhaba arkadaşlar, şu an mimarlık öğrencisiyim bölümü seviyorum fakat okurken sürekli elde çizim ve maket yapmak bana biraz zor geliyor. Sağlık problemleri nedeniyle 2. Dönemin başları hariç okula gidemedim. Başka bir bölüme yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapacağım için tip,diş, eczacılık hariç istediğim bölüme geçme şansım var. Sağlık sektöründe fizyoterapi ve diyetisyenlik şu sıralar popüler bölümler fakat atamaları çok sıkıntı. Mühendisliğe geçebilirim fizik ve matematiğe kafam basıyor yani en azından ama yine atamalar sıkıntılı gibi. Hemşirelik olabilir atama açısından çok avantajlı diye biliyorum. Siz ne önerirsiniz? Şu bölüme geçebilirsin ekonomik olarak da tatmin eder dediğiniz bölümler nelerdir? Önceliğim sanırım gelir. Aslında tip istiyordum zaten, tip olmadıktan sonra ne olduğunun pek önemi olduğunu düşünmüyorum o yüzden önceliğim maaş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Serdar ALTUN @serdara00

    Hiç bir bölümde yüksek maaş garantisini alamazsınız maalesef. Ya da garanti iş ve masa başı iş. Önceliğiniz size uygun ve seveceğiniz meslek olmalı. Şöyle düşünün, bugün çok geçerli olan meslek siz mezun olduğunuzda işe yaramayabilir. Kendinizi geliştirin ve kendi özelliklerinize göre bir bölüme geçin.

    • ae86 @ae86

      Hocam garanti alamayacağımı biliyorum ama bir ortalaması vardır yani her mesleğin. İşte nasıl bilebilirim kendime uygun ve sevebileceğim işi? Ya da böyle olup gelecekte de gerekli bir meslek olacağını?