Arkadaşlar merhaba,
Mi a2 lite kullananlar var mı? Memnun musunuz rica etsem yardımcı olur musunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhans19

  Bizim arkadaşta var o memnun ama ben ekranını pek beğenmedim. Yazılar ekrana yapışık değil arada sanki çok kalın cam varmış gibi yazılar ekran biraz içeride görünüyor. Ama arkadaş şarj ve sorunsuzluğundan memnun. Telefon her türlü çok ucuz bir model olduğunu göze sokuyor. Kasa kalitesi iyi.

 • Doğa @doga

  2 aydır kullanıyorum hocam. 3 yıl S6 kullandıktan sonra geçiş yaptım, ilk kez Samsung dışında bir cihaz kullanıyorum. Saf Android farklı bir deneyim. Deneyim videolarına, arayüze bakmak lazım.

  Cihazın kamera performansı gündüz fiyatının üstünde, gece fiyatının seviyesinde. Çekmeyi bilen biri gündüz iyi fotoğraflar çıkartabilir. Google Camera yükleme yöntemleri var, üşenmediğim bir zaman deneyeceğim.

  Ben 3/32 modelini kullanıyorum saf Android'in avantajıyla performans çok iyi. S6'dan donanım olarak belki daha kötü olabilir ama performans çok daha iyi. İşim sosyal medya üzerine ve 5 tane Instagram hesabı sürekli açık, bildirim yağmuru var. Daha hiç tıkandığı bir an olmadı.

  Parmak izi okuyucusu hızlı değil. 2 sene öncesinin hızlarında, Huawei modellerinin çok gerisinde. Bende bir süre kilit ekranında gecikme vardı ama ne hikmetse düzeldi. Parmak iziyle bildirimleri görme falan iyi çalışıyor ama.

  Batarya performansı çok iyi. 2 günü görmek hiç de zor değil. Cihaz ne şarj sırasında ne de kullanımda ısınmıyor. S6 Google Play güncellemelerinde ısınırdı mesela. Hızlı şarj var ama Qualcomm standartlarını destekliyor mu bilmiyorum. Hiç de süre ölçmedim açıkçası. Kutudan çıkan usb kablosu pek kaliteli değil ve çok kısa ama.

  Müziğe profesyonel ilgim yok günlük bir dinleyiciyim ama hoparlör ve jak performansını beğendim. En azından S6'dan ve Mate 20 Lite'tan iyi olduğunu söyleyebilirim.

  Ekrandan çok memnunum. Amoled'den sonra alışamam demiştim ama renkler, çözünürlük mutlu etti beni.

  Yıllardır kızılötesi sensöre alıştım ve varlığı benim için avantaj. Ama nfc olmaması da kimine göre eksi olabilir. Bu özelliklere bakmak lazım.

  Malzeme kalitesi güzel. Ucuz Huawei modellerinde metal metal değilmiş gibi oluyor mesela, bunda o his yok. Kılıf bulmak büyük sıkıntı. Sadece siyah silikon var etrafta. Ben Papscover'dan siyah kamuflaj kaplama aldım, kılıf eksikliğini giderdim.

  Kişiselleştirme seçeneği çok az. Bundan önce Lineage OS denemiştim S6'da ve genel rengi değiştirme seçeneği vardı, saf Android'de var sanmıştım ama yok. Rootla elde edilebilir tabi.

  Yazılımdan genel olarak memnun olsam da aksadığı bir kaç detay var. Çentikten kaynaklı kozmetik hatalar olabiliyor. Whatsapp'ta yeni bildirim gelip pop up açtığında Whatsapp ikonu bir anlık yarım gözüküyor. Bir de ışık sensöründen kaynaklandığını düşündüğüm arama geldiğinde ekranda kırpışma var. Kullanıma etkisi olmayan ve dikkat edilince görülen detaylar.

  Şu an aklıma gelen bunlar, sorunuz varsa seve seve cevaplarım. Vaktim olsa bir inceleme videosu çekmek istiyorum ama şu an sıra gelmiyor.