Kuzenimin ekran kartı sorun çıkarıyordu, söktüm baktım oksitlenme vardı üzerinde, sildim garantiye yolladım, asus 1050 ti için 1300 tl onarım bedeli istedi, şimdi geri gönderin dedim, tinerle falan temizleniyormuş sanırım, tecrübeniz var mı bu konuda, hasta yaşar mı ? #ekrankartı #akış #TeknikYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Fırat @kurabi

  Çünkü asus tamir değil parça değişimi yapıyor. Kısa devre arızası ve bios sıfırlaması için 1400 lira istedi geçen sene. Kendi aletlerim uzakta olduğu için yerel bi tamirciye götürüp, 150 liraya hallettirdim.
  (tabi ekran kartı ölmediyse)

  • Zendagi Migzara @nginx

   Hangi markalar gerçek tamir yapıyor peki, bir daha marka tercihimizi o yönde yapalım.

  • Bulut Fırat @kurabi

   @nginx Sony'nin öyle yapmadığına eminim, gerçi kalmadı zaten artık. Ama Acer öyle yapıyordu. Yüksek gerilimle giriş devreleri yanmıştı, o bölgedeki zımbırtıları değiştirdiler sadece. Adaptörün tolerans aralığında bir gerilim olduğuna ikna etmeyi başarmıştım. Adaptör değişimini ve bunu garanti dahilinde düzelttiler. Garantiyi riske atmamak için ram ve ssd yükseltmesini de onlara yaptırmıştım, fan temizliği yapıp ve macun yenileyerek göndermişlerdi. Ama en son 2015'te teknik servise işim düştü. Belki yeni dünya düzeninde onlar da değişim yapıyorlardır.

  • kurtcuk @kurtcuk

   O yerel servisi merak ettim doğrusu bios flashlanak falan herkes yapamıyor

  • Bulut Fırat @kurabi

   @kurtcuk Mecidiyeköy, Profile AVM tarafında yan yana bir kaç sokak, bir sürü bilgisayar tamircisi var aynı bölgede. İstanbul genelinde daha düşük fiyat veren, yaptığı işi iyi bilen o bölgedekileri bilirim sadece. İki farklı yerde de aynı hizmeti almıştım. Yapamadığı şeyleri açık açık söyleyip, yönlendiriyor zaten. İzmit içinse BELSA , ordaki hangi tamirciye giderseniz gidin, adını unuttum, 2. katta dış tarafta bulunan tekniğe gönderiyorlar zaten, fiyatları da sabit.

 • emirclio @emirclio

  Tiner değil no tiner. Saf alkol saf alkol. Olmadı beyaz sirke deneyin.