PARAŞÜT - BİZİMHESAP KARŞILAŞTIRMASI

Bir süredir iki sistemi de ön muhasebe için kullanıyorum iki sisteminde artı ve eksilerini elimden geldiğince yazmaya çalışacağım.

Tasarım

Daha soft ve sade tasarımları sevdiğim için bana paraşütün tasarımı daha güzel geldi. Birde daha önce bir muhasebe programı kullanmışsanız tasarımı size daha iyi hitap edebiliyor. Bizimhesap tasarım kısmında çok renkli ve işi çok aşırı basite indirgediği için şahsen çok beğenmiyorum.

Paraşüt : 7/10

Bizimhesap : 5/10

 

Kullanım

Fatura kesme ekranı Paraşütte Bizimhesaba göre açık ara önde, daha kullanışlı ve daha seri bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ancak sürekli fatura kesmiyorsanız Bizimhesapdan da çok şikayet etmezsiniz. (Bu konuda tercihim Paraşütten yana ) Hatta muhasebe ile çok aranız yoksa Bizimhesap'ı daha çok beğenebilirsiniz. Masraf kalemlerini yönetmekte ise Bizimhesap daha iyi ve kullanışlı. Çek tahsilatı ve benzeri işlemlerde ise Bimhesap daha üstün. Örnek verecek olursak paraşütte faktöring ile tahsilat yok.

Cari hesap yönetimi Paraşütte daha kolay ve hızlı. (TASARIM KAYNAKLI)

Paraşüt daha çok üretim yapmayan al - sat yapan işletmelere yönelikken Bizimhesap üretim yapan işletmelere daha uygun. Nedeni ise Paraşütte üretim ekranı yok ancak bizim hesapta üretim ekranı var ve bu ekranda üretim yaparken bir ürünü üretirken içene neler girdiğini ekleye biliyorsunuz.

Raporlama ekranlarını menü üzerinden ulaşma konusunda Bizimhesapta tüm raporlar bir sekme altında iken Paraşütte her rapor kendi gurubun altında. Raporda kullanım kolaylığı Bizimhesapta iyi ancak raporların grafik vb sunumları Paraşütte daha iyi.

Personel hesaplarını yönetmektede Bizimhesap bit tık daha iyi diyebilirim.

Efatura konusunda Bizimhesapda işlem yapamazken Paraşüt e fatura imkanı sunuyor.

İki sistemde de online tahsilat sistemi var çok fazla kredi kartı ve banka kartı ile tahsilat yapmıyorsanız pos maliyetlerinden iki sistemde sizi işlem başına aldıkları cüzi miktardaki komisyonlarla sizi mutlu edecektir.

İki sistemde de fatura şablonu tasarlayabiliyorsunuz, ama paraşüt bu konuda daha iyi.

Bizimhesapta kilit ekranı mevcut.

Aklıma gelen bunlar oldu. 🙂

Paraşüt: 6/10

Bizimhesap: 8/10

 

Destek

Destek konusunda Paraşütte anında online destek var ama bazen geç yazabiliyorla bu yüzden hiç telefonla destek almadım. Ancak müşteri geri dönüşlerini birazdaha kayıtsız kaldıkları düşüncesindeyim. Bizim hesapta online destek yok ancak telefonla veya yardım sekmesinden yazarak sorunu iletiyorsunuz kısa bir sürede dönüş yapıyorlar.  Telefon ile aldığım destekten de memnun kaldım. Hatta ekranın birinde bug buldum ve ilettim hemen düzeltmek için çalışmaya başladılar.

Paraşüt : 7/10

Bizimhesap: 8/10

 

Ücret 

Aylık bazda ele alırsak Paraşüt 55 TL, Bizimhesap 34 TL

 

Her İki Sisteminde Artıları

Sınırsız Kullanıcı

Web tabanlı olmaları

Muhasebeden anlamayan biri bile kullanabilir.

(Aklıma geldikçe ekleyeceğim)

 

Her İki Sisteminde Eksileri

Fatura ve irsaliye dışında makbuz tasarımı yapamıyorsunuz.

Cari - personel arasında aynı hesapta borç alacak ilişkisi oluşturamıyorsunuz.

(Aklıma geldikçe ekleyeceğim)

 

Tercih

Günün sonunda tasarım ve el yatkınlığı yönünden Paraşütü kullanmak istesem de. Bizimhesp isteklerime daha çok uyduğu için Bizimhesap terciihim oldu.

İki sistem hakkında da sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör