Kablolu Xbox 360 Gamepad'in Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Herkese merhaba. @bruksel89 arkadaşımızın isteği üzerine bu yazıyı yazdım. Hiç lafı uzatmayacağım;

1) Orjinal kablolu gamepadin sırt kısmında "Microsoft" yazar. Baş harfi büyük, geri kalanı küçük şekilde.

Sahte olanda ise tamamı büyük harfler ile "XBOX 360" yazar.

Sahte olanda ise tamamı büyük harfler ile "XBOX 360" yazar.

Not: Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var, özellikle kablolu gamepadlerden bahsediyoruz. Çünkü kablosuz ve orjinal Xbox 360 gamepadinin arkasında da "XBOX 360" yazar. Karıştırmayalım.

2) Orjinal olan gamepadin kablosunun uç kısmında ekstra bir bağlantı noktası vardır ve özel bir arabirimle usb girişine dönüştürülür. Sahte olan gamepadde ise doğrudan usb çıkış vardır. Aşağıda gri renkte olan olan kablo orjinal olan gamepade, siyah renkte olan ise sahte gamepade aittir. Fotoğraflarda detaylı görüldüğü gibi orjinal gamepad eksta bir bağlantı noktasına sahiptir.

 

3) Son ana maddemiz de orjinal kablolu gamepadde standart yıldız vidalar kullanılmıştır. Sahte olanda ise özel vidalar bulunuyor. İsmini şimdi hatırlayamıyorum, sanırım Torx Vida olacak. Yine aşağıda beyaz renkli olan kablolu gamepad orjinal, siyah olan ise sahtedir.

 

Not 2: Burada yine dikkat etmeniz gerekiyor. Zira yine kablosuz olan orjinal gamepadde Torx vida kullanılmıştır. Yani yine karıştırmamak gerekiyor. Anlayacağınız üzere sahte kablolu gamepadler, özelliklerin birazını kabloludan birazını kablosuzdan araklayarak ortaya karışık yapmışlar 🙂

Sıralayacağımız ana maddeler bunlar. Sağlıcakla kalın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör