HP Elite X3 Lapdock

Az önce elime HP’nin iş dünyası için çıkardığı son Windows Phone olan HP Elite X3 için aksesuar sınıfında ürettiği Lapdock cihazı geçti. 12 inch full HD mat ekranı B&O hoparlörleri ve premium malzeme kalitesi ile gerçekten üst seviye bir lapdock olmuş. Daha önce incelediğim Lapdock’dan farklı olarak bu cihazda kablosuz bağlanma opsiyonu da var ama dokunmatik ekran yok. Hemen Huawei P40 Pro’yu kablosuz olarak bağladım. Desktop modu şahane. Seslerde sorun yok, hızda da bir sorun yok. Apple Music’den birkaç şarkı açtım. YouTube’da gezindim. Kablosuz modda klavye ve touchpad çalışmıyor ama hoparlörler çalışıyor. Birde Netflix yada Disney+ da ses olsa da görüntü yok.

Kabloyla bağladığımda ise klavye ve touchpad kullanılabiliyor ve Netflix’deki problem de ortadan kalkıyor ancak cihazın hoperlörleri kullanılamıyor. Okuduğum kadarıyla Samsunglarda bu hoparlör problemi yokmuş.

Ben Steamdeck ile bazı denemeler için bu aleti edinsem de, kablosuz Dex moduyla Huawei veya Samsung cihazlarda da efsane bir alet olmuş diyebilirim. Bu tarz bir telefonu olanın basit işlerde laptopa gereksinimi kalmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör