Steamdeck ile saçmalamalar serisinde bu akşam, taşınabilir ssd'ye kurulu windows 11 proyu, MS Continuum vari bir şekilde HP Elite X3 lapdock'a yansıttım. Böylece lapdock'um tam teşekküllü bir laptop'a dönüştü 😂 Lapdock'un klavyesi ve hoperlörleri kablosuz bağlantıda aktif, youtube da içerik izlenebiliyor, internette gezinilebiliyor, MS Office üzerinde çalışılabiliyor hatta Apple itunes'dan satın alınan filmler bile izlenebiliyor. Çok eğlenceli bir oyuncak bu 😍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Ufkabakan @ufkabakan

    Bu tarz 2. el ama değişik arge ürünü cihazları Türkiye pazarında satıldığını sanmıyorum. Siz muhtemelen ebay.de ya da benzeri bir hazineyi talan ediyorsunuz.

    Bu lapdock cihazlar ise, super hafif ve düşük güç tüketimli ultraportable denen laptopların çıkması ile pazar payını iyice kaybetmiş olmalılar. Fiyatları örneğin 100-200€ seviyesindeyse yine de alınabilir gibi duruyor.

    • Coppermine @coppermine

      @ufkabakan Benim şansım Almanya’da ikamet ediyor olmak. Yoksa bu cihaz Türkiye’ye belki en fazla 10 adet gelmiş olabilir ki geldiği dönemde telefonu ile birlikte 1.500-2.000 dolar seviyelerinde satılmışdı diye hatırlıyorum. Zaten malzeme kalitesi, ekranı, klavyesi, B&O hoperlörleri piyasadaki çoğu laptop’dan daha iyi. Sonuçta büyük çoğunluk için hiçbir anlam ifade etmeyen bu alet, kullanmayı bilen kişilerin elinde çok eğlenceli yada çok verimli kullanımlara fırsat veriyor.