Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - Erick Maria Remarque

Merhabalar bu gün sizlere yeni okuyup bitirdiğim ve hala etkisinde olduğum Garp Cephesine Yeni Bir Şey Yok(orijinal ad: Im Westen nichts Neues) adlı kitap hakkındaki görüşlerimi yazacağım. Öncelikle kitap Fransız asıllı bir aileden gelen, alman yazar Erick Maria Remarque tarafından 1929 yılında yayınlandı, ele aldığı dönem 1914-1918 yılları arasındaki birinci dünya savaşı Avrupa'sında  geçmekte, hikayede Almanya'nın üçüncü büyük kenti olan kenti olan Osnabrück kentinde doğum büyüyen fakir bir ailenin çocuğu olan Paul Baumer ve onun okul arkadaşları ile birlikte savaşta Almanya safında askere çağrılmasını, Fransa'ya karşı savaş halindeyken içlerinde git gide büyüyen savaşa karşı nefreti anlatmaya çalışmıştır yazar. Anlatış tarzının akıcı olduğunu, ana karakterin düşüncelerini gayet iyi yansıttığını ve kitabın sayfa sayısını gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim. Bu kitabı alıp okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Benim Okuduğum Kitap;

Yazar: Erick Maria Remarque

Yayıncı: Everest Yayınları

Çeviri: Behçet Necatigil

Kitap linki ----> https://www.hepsiburada.com/garp-cephesinde-yeni-bir-sey-yok-ciltli-p-HBV00000673IV

Son Olarak Kitapta yer alan Erick Maria Remarque'nin sözü ile bitiriyorum:

"Bu Kitap: ne bir şikayettir, ne de bir itiraf. Harbin yumruğunu yemiş, mermilerden kurtulmuş olsa bile, tahriplerinden kurtulamamış bir nesli anlatmak isteyen bir deneme sadece."  Erick Maria Remarque

Not: İlk blog yazım olduğu için yaptığım hatalar var ise mazur görünüz gittikçe kendimi geliştirmek istiyorum eğer bir öneriniz olursa daima açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör