Yurdışından gelen paketlere vergi getirilmesinden sonra Aliexpress siparişinde vergi ödeyen oldu mu? Paketin üzerindeki yazan tutara göre +%20 mi ödediniz yoksa ₺5.2 gümrük sunum ücreti + %20 gümrük vergisi mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#YararlıProgramlar #Windows10
Bildiğiniz gibi Windows 10da ses seviyesini ayarladığınızda ekranın sol üstünde bir gösterge çıkıyor. Bu göstergenin boyutu, yeri ve ekranda durma süresi ayarlanmıyor ve buna benim gibi uyuz olan varsa şu iki programı kullanabilir:

>>> HideVolumeOSD: http://wordpress.venturi.de/?p=1#more-1
Bu programla Windowsun standard ses seviyesi göstergesini kaldırabiliyorsunuz.

>>> Volume2: https://www.addictivetips.com/windows-tips/customize-the-volume-osd-on-windows-10/
Bu program ise size istediğiniz gibi yeni bir gösterge oluşturma imkanı veriyor. Bir sürü skin seçeneği var, istediğiniz seçip ekranda durma süresi, ekrandaki yeri gibi bir çok şeyi seçebiliyorsunuz. Bunun dışında taskbar ikonunu falan da özelleştirebiliyorsunuz. Fare tekeriyle ses seviyesini ayarlama gibi özellikleri de var, ben sesi klavyemdeki teker ile ayarladığım için bu özelliklerini denemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • MetChak @metchak

    Uyuz olmak ne kelime. Hele bir de spoty dinlerken o gösterge eşşek gibi oluyor, bir türlü kaybolmuyor mübarek. Umarım işe yarar.

    • Xanthochroid @xc

      HideVolumeOSD güzel çalışıyor ama Volume2 ile eklediğim yeni göstergede bug oluyor bende. Yerini ayarlıyorum ama kafasına göre ortalıyor falan 😀 Çift ekran kullandığım için oluyor olabilir. Görüntülenme süresini 0.5 saniye yaptığım için rahatsız etmiyor ama.

#FaydalıSiteler #YararlıSiteler #inceleme
USB şarj adaptörü araştırırken şu siteye denk geldim. Bir çok markanın şarj adaptörlerinin incelemesi var. Sağlayabildiği voltaj ve akım değerleri, çalışırkenki sıcaklığı, devrenin güvenlik seviyesi gibi birçok yönden incelenmiş. Sadece adaptörler değil, el fenerleri, piller, pil şarj aletleri gibi birçok elektronik ürünün de aynı şekilde incelemesi mevcut. Site oldukça basit tasarlanmış, herhangi bir arama yeri bulamadım, aradığınız başlığa tıklayıp ctrl+f ile arama yapabilirsiniz. Özellikle güvenlğinden emin olamadığınız adaptörler için bakabilirsiniz, ben elimdeki 3 port adaptörü çöpe yolladım buradaki incelemeden sonra.
Site anasayfası:
https://lygte-info.dk/
USB şarj adaptörleri index listesi:
https://lygte-info.dk/info/ChargerIndex%20UK.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BirazMüzik #YararlıSiteler #FaydalıSiteler
Bu sitede neredeyse tüm müzik türleri hakkında ufak bir sample dinyelebiliyorsunuz. Birbirine yakın türler mümkün olduğunca yan yana konumlandırılmaya çalışılmış. Aradığınız türü Ctrl+F ile arayıp türün üzerine tıklayarak dinleyebilirsiniz. Fareyi tür isminin üzerinde tuttuğunuzda şarkının ismini görüyorsunuz. Tür isminin yanındaki oka tıklayarak o türde müzik yapan sanatçılara ulaşıyorsunuz, aynı şekilde sanatçı isimlerine tıklayarak da sanatçıdan bir sample dinleyebiliyorsunuz. Sanatçı ismi yanındaki ok da spotify sayfasına yönlendiriyor. Farklı türler keşfetmek, ya da sevdiğiniz türlerde başka sanatçıları keşfetmek için çok kullanışlı bir site.
http://everynoise.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kendi yaptığım ve birkaç aydır kullandığım Amazfit Bip watchfaceimi Türkçeye çevirdim. Ekranda tüm bilgiler gözüksün ama mümkün olduğunca sade olsun diyorsanız inceleyebilirsiniz: https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/22083
İngilizce olanlarını da isterseniz profilimden bulabilirsiniz.

#AmazFitBip #amazfitwatchface #amazfittürkçetema

Siyah Beyaz Dijital Türkçe TR - Amazfit Bip Watch faces

Siyah Beyaz Dijital Türkçe TR - Amazfit Bip Watch faces - download for Free!
BeğenFavori PaylaşYorum yap