Lenovo Vibe K5 İncelemesi

Fiziksel Ölçüleri: 142 x 71 x 8 mm ağırlık:142 gram

Ekran: 5 inç 720p

İşlemci: Snapdragon 415 Octacore Gpu: Adreno 405

Depolama:16 GB

Ram: 2 GB

Pil: 2750 mah

Kamera: Ön 5 mp, Arka 13 mp

kasa alüminyum tasarım olarak oldukça başarılı olduğundan pahalı premium bir his veriyor. kapağı ve batarya çıkabiliyor alüminyum kasa aynı zamanda da anten işlevi görüyor. tuşların aydınlatması yok feneri oldukça başarılı kamerasının altında gözüken nokta ikinci bir mikrofon daha net bir ses içinmiş. şarj girişinin üstte olması bazılarına ters gelebilir ama ben yadırgamadım. Ülkemizdeki model tek sim girişli, micro sim yerine nanosim  kullanabilirlerdi. İlk başlarda alanlara yazılımla radyo sonradan gelmiş ama şimdi satılanlarda radyo özelliği açık olarak geliyor artık radyo özelliği olmayan cep telefonlarından radyolu özelliği  olana yakın oranda trt payı alınmaya başlanmış olmasında olsa gerek. hoparlörleri oldukça başarılı bir ses veriyor aynı şeyleri kamera için söylemek mümkün değil bu seviye de pek iyi kamera bulmak zor beğenmediğiniz özelliklerin başında bu gelecektir kamerasına tahammül edemeyeceksiniz tercih etmeyin. android 5.1.1 sürümü ile geliyor hala marshmalow yok ama direk nougat verilebilir. ekranını beğendim kendi sınıfı için oldukça iyi, 32 gb'lık microsd kart sınırı var neden böyle bir sınır var hala çözemedim 32 gb'dan büyük bir microsd kart takamazsınız güncelleme ile değişeceğini sanmam. işlemci oldukça başarılı bu fiyat seviyesinde satılan cep telefonları dört çekirdek li snapdragon 410 veya dört çekirdekli mediatek işlemcilerle gelirken Lenovo Vibe K5 snapdragon 415 geliyor. snapdragon 415'in ne farkı var o da 28 nm ama daha güncel 8 çekirdekli, daha güncel bir gpu ve daha performanslı bir işlemci. Android Nougat için önemli bir özellik olan Vulkan api 1.0 destekliyor. Ses ayarlarında sorun var ses homojen olarak değişmiyor birden artıyor yazılımsal bir durum güncelleme ile değişebilir. 4,5g değil 4g destekliyor ülkemizdeki mobil kotalarla 4,5g'nin bir anlamı olmasa da bazılarının canını sıkabilir. günlük kullanımda bir günü rahat çıkarıyor. kamerasından dolayı iki puan kırıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ouzdoan68 @ouzdoan68

    önceki telefonunuz neydi acaba. lenovonun yazılımı hakkında fikriniz nedir. a7010 modeline bakıyorumda uygun fiyatlı düşünceleriniz önemli.

    • umitt @umitt

      lenovo yazılımına biraz zorlansam da alıştım, a7010 modeli için dh'de ana konusu vardı oraya sorsanız daha iyi olur. a7010 için ne kadara buluyorsunuz bilemiyorum k5 note ile bulduğunuz fiyatlar yakınsa k5 note u öneririm. küçük ekranlı sevdiğimden bunu tercih ettim 5.5 inç bir telefon olarak j7(2016) oldukça ilgi çekici duruyor.

El Pompası

Bilgisayarda tozlanma istenmeyen ve kaçınılmaz bir durum, tozlanma ısınma sorunlarına ve fanların daha yüksek devirde daha gürültülü çalışan çalışmasına neden oluyor. bunun için temizlik yapan kompresörler hem pahalı hemde kişisel kullanıcı için ev içinde kalabalık yaratacak bir cihaz demek bilgisayarlarınız tozlanmasına karşı kullanabileceğiniz bu basit araç oldukça küçük kullanımı pratik ve oldukça ucuz(3-7 tl), basınçlı hava üretmesini balon şişirmek, denizde kullanılan can simidini ve küçük deniz topları şişirmek içinde kullanabilirsiniz.
boyutu kapalı halde 30 cm, hava tankı 16 cm ve yanlış hesaplamadıysam yaklaşık 346 cm3 hava depoluyabiliyor. yakın zamanda a101 getirmişti halen mağazalarında buluyor olmalı

BeğenFavori PaylaşYorum yap