Cloud Sunucu Radore Veri Merkezi

Merhaba Arkadaşlar,
amacım kesinlikle reklam yapmak değil fakat bugüne kadar sıkıntı çekmiş birisi olarak derdimi ve sevincimi sizinle paylaşmak istedim. Konuya gelecek olursak, cloud sunularda yaşadığım problemler ve en sonunda mutluluğa ulaşmanın verdiği haz. Bilmem marka vermem burada ne kadar uygun olur adminlerin uyarılarına göre yazımı istedikleri gibi değiştirebilirler.

İşin en başında natro ile çalışıyoruk fakat 2 web sayfamı zar zor anca idare ediyordu. Aslında her ay ortalama 100-150 TL arası para ödeyip hizmet alamamak adamın canını sıkıyordu. Natrodan sonra isimtescilin cloud hostingine geçtim ve en berbat problemleri orada yaşadım. Oradan vitale geçtim. Vitalde uzun süre durdum nerdeyse problem yaşamadım fakat isimtesicilin sunucularında haftada bir gece kesinti gün içinde ise arada bir kesintiler olurdu. Vitalde anlaşmamız muhasebe kısmında yaptıkları hatadan dolayı çok yüksek bir ücret çıkardılar ve oradan tekrar isimtescili deneyeyim dedim. 2-3 ay zorla durmak için uğraştım. Sürekli destek isteklerinde bulundum ama karşımda yetkili adam gibi biri çıkıpta yardımcı olamadı. Tabi ben ayda ortalama 100 TL vermeye devam ediyorum. Siteminde günlük tekil ziyaretçi sayısı 2 bin - 3 bin arası. Bu sefer vitalle bir şekilde anlaştık fakat mysql tarafını düzgün kuramadıkları için resmen destek taleplerini ertesi gün cevaplarlar. Mesaiden sonra telefon mail kimse bakmaz. Derken 2 ay zor dayandım. En sonunda radore yi duydum ve denemek te fayda var dedim. bu sebeple burada yazı yazmaya ve işin hakkını veren bir firmadan bahsetmeye çalıştım. Ne zaman arasam 7/24 sürekli telefonlarıma anında cevap alabiliyordum. Destek çağrısı açtım ortalama 5 dk da sonuçlandırdılar. İbrahim Bey'e ve Vahap Bey'e burdan teşekkürlerimi iletirim. Fiyat olarak uygun ve kaliteli sunucuları var. Şimdilik http://radore.com/ dan gayet memnunum. İnşaallah belki benim gibi sıkıntı çeken başka arkdaşlara fayda sağlayabilirim diye yazdım. Yorumlarda sizlerinde memnun kaldığı firmalar varsa paylaşalım ki işin hakkını verenleri onurlandıralım.

Radore Veri Merkezi, Cloud Servers, Hosting, CDN

Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri merkezi. Türkiye’nin sekizinci, EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen 123. teknoloji şirketi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Siz aylarca sıkıntı çekerek öğrenmişsiniz, biz sizin sayenizde zahmetsizce önce nereye gitmemiz gerektiğini öğrendik.

 • Rasko @rasko

  Yurtiçi lokasyon olması zorunlu değilse Vultr veya Digitalocean deneyebilirsiniz. Almanya lokasyon var ikisinde de. Yok illaha yurtiçi lokasyon olacaksa da toplayın bir kasa, gönderin Bursa DGN'e temiz temiz. Bu tostçulara vereceğiniz aylık parayla makinenin taksidini ödersiniz hemde saçma sapan şeylerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Radore'den de çok şikayetçi olan arkadaşlarım oldu. Bir günleri diğerini tutmuyor yani bunların, yarın ne olacağı belli değil. Ben sırf bu tostçulara para kazandırmamak için sitelerimi yurt dışı lokasyonda tutuyorum. Kendi makinemi toplayana kadar da öyle yapacağım.

 • redfox @redfox

  Radore dediğiniz yer kesintisiz spam aldığım, kendilerine ilettiğimde ise yapabileceğimiz bir şey yok türünden cevap veren yer sanırım.
  Kendi adıma Radore IP'leri blokladim geçtim. Şimdi onlar düşünsün. Yaş kuru ayrımına bakmadım.
  @rasko nun önerdiği vultr, digital ocean ve ek olarak Linode iyidir. üçünüde tavsiye ederim.

 • Mahmut Candan @tasanmt

  Denemekte fayda var. Yorumunuz için teşekkür ederim. Sizde deneyimlerinizi paylaşabilirseniz diğer kullanıcılara faydamız olur.