Seven varsa baksın bence efsane olmuş..

Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) Op 1 Meets Metal

Hey guys, So I've been seeing this one all over the place. I looooove me some anime intros. They just really jack you up haha. Thank you guys so much for everything. It means the world. Big ups for...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son incelemelerle paralel olarak bu konunun takibi sonunda bunu buldum. Google ile Firefox arasında hep bir takip söz konusu android benzeri firefox os dan bile bu anlaşılır derecede ancak buda baya manidar olmuş.
Google geçtiğimiz sene HDMI portu üzerinden bağlanarak Android cihanızda açtığınız Youtube, Netflix tarzı medya içeriklerini TV'de görüntülemeyi sağlayan Chromecast cihazını duyurmuş ve beğeni toplamıştı.

$35 fiyat etiketine sahip cihaz yüksek satış adetine ulaşmış ve bir süre stok problemleri yaşamıştı. Google'ın bu başarısını gören Çin'li firmaların ise kendi medya cihazlarını üreterek bu yeni pazardan pay almaya çalıştığına şahit oluyoruz. Ancak GigaOM sitesinde yer alan bilgiler gösteriyor ki Firefox da kendi hazırladığı medya cihazıyla Chromecast'e rakip olmaya hazırlanıyor.

Chromecast'e benzer yapıda olduğu görülen cihaz, açık kaynak kodlu Firefox işletim sistemi üzerinde çalışıyor, bu aşamada Chromecast gibi Youtube videolarını görüntüleyebilen medya stick aynı zamanda bazı Chromecast uygulamalarına da destek veriyor.

Google'ın Chromecast bazı içerikleri kısıtlamasından ziyade tamamen açık bir platform olacak olan yeni cihazla Chromecast'te bulunan Android ve iOS desteğine ilaveten Windows Phone ve FirefoxOS sistemlerinin de destekleneceği belirtiliyor.

Açık bootloader sahip olması nedeniyle farklı ROM'ların da kurulabileceği belirtilen prototip aşamadaki medya cihazının hangi üretici tarafından sağlanacağı ve ne zaman hangi pazarlarda satışa sunulacağı ise şu anda bilinmezler arasında.

Cihaza ait kısa inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=VS0VUOfrycw

Mozilla's Chromecast killer: a streaming stick based on Firefox OS

This is the prototype of a Firefox-OS based streaming stick that works like Chromecast, and is actually compatible with Chromecast apps. Will Mozilla give Google a run for its money?
BeğenFavori PaylaşYorum yap

BioShock Infinite, 3,7 Milyondan Fazla Satış Yaptı
Take-Two Interactive, en son finansal sonuçları sırasında BioShock Infinite’in şimdiye kadar 3,7 milyon adetin üzerinde sattığını açıkladı.
Irrational Games tarafından geliştirilen BioShock Infinite, PC,PS3 ve Xbox 360 için dünya çapında 26 Mart’ta çıkışını yapmıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İki haftadan bu yana teknoloji gündemini en çok meşgul eden Apple'ın Beats'i satın aldığına dair iddialar dün itibariyle resmen gerçeklik kazandı. Bugüne kadar küçük çaplı firma ve girişimleri satın almayı adet edinen Apple, ilk kez dünya çapında satış kanalları olan büyük bir firmayı satın almış oldu.

Apple'ın Beats Audio için gözden çıkardığı paranın 3.4 milyar dolar olduğu iddia edilmişti. Ancak Apple 400 milyon doları kurtardı ve satış anlaşması 3 milyar dolar karşılığında kabul edildi. Apple için şimdiye kadar ki en pahalı alışveriş olan Beats Audio hamlesi şirketin 160 milyar dolarlık nakit rezervi düşünüldüğünde devede kulak kalıyor.

Tim Cook satın almanın tamamen müzik ile alakalı olduğunu açıkladı. Ancak bunun birkaç nedeni olduğu belirtiliyor. iTunes Radio çevrimiçi müzik hizmeti için plak şirketleriyle masaya oturan Apple'ın Beats Audio kurucusu Jimmy Iovine sayesinde elini oldukça güçlendireceği belirtiliyor. Ayrıca Beats'in çevrimiçi müzik hizmeti 111 bin kullanıcıya sahip ve bunların hepsini Apple kendi hizmetine transfer etmiş olacak.

Beats'in genelde üç aylık dönemde bir milyar doların üzerinde gelir elde etmesi nedeniyle satışın bu kadar yüksek bir meblağa çıktığı tahmin ediliyor.

Satın alma sonrasında Jimmy Iovine ve Dr. Dre, Apple'daki yeni işlerine başlayacak. Ancak hangi mevkide oldukları bilinmiyor. Ayrıca Beats markasının yaşamaya devam edeceği açıklandı. Apple'ın satın alma ile ne tür avantajlar elde edeceği ise zamanla ortaya çıkacak.
Alıntı..

BeğenFavori PaylaşYorum yap