A4 Tech G3-280A 2.4 GHz Kablosuz V-Track Usb Mouse

Elimdeki farenin bozulması sonrasında kablolu kullanıyordum ama hazır elime indirim çeki geçmişken ucuzundan bir fare alayım dedim ve bunu buldum.

 

Fareyi hepsiburada dan 20 liralık çekle aldım ve bana ürün+kargo parası olarak 16,90 TL'ye geldi. Bu nedenle fiyatı oldukça uygun oldu, tabi 30 lira da bir çok fareye göre ucuz özellikle de a4tech markası olmasından dolayı.

 

Daha önce rakip markasından pahalı modeller kullanmama rağmen çift tıklama sorunları çektiğimden artık o kadar para vermekten çekiniyorum diğer markaya.

 

Neyse ürünün v-track özelliğine göre her yüzeyde çalışıyor diyor. Aslında söylendiği gibi her yüzeyde çalışsa da yatak üzerinde bazen düzgün çalışmayabiliyor, daha  üst modelleri buna göre kat kat iyi o tarafta. Ama basit kullanımlar için aldığımız için pek te üzecek bir yanı yok kullanırken.

Kablosuz kullanımda da farklı yerlerde ürünün kendi kendine kapandığı yazılmış, ama ürün kendi kendine kapanmaya ayarlı zaten pil tasarrufu için. Sitesinden gerekli yazılımlar indirilerek ayarları yapılabilirmiş. (Gerek duymadım, kullanmadığımda kendini kapatsın zaten. Zira film izlediğim sırada açık kalmasına gerek yok.) Ürün kendini kapatınca varsayılan olarak hareketle değil de herhangi bir tuşa basarak aktif hale getirebiliyoruz.

 

Tasarım olarak ise biraz küçük geldi açıkçası, logitech m185 ayarında bir şey. Bir de ileri-geri tuşlarının olmaması bana biraz garip geldi başta. Uzun zamandır kullandığım bir özellikti. Ama kullanmaya başlayınca aşırı bir fark hissetmedim açıkçası. (Gerçi alacak olsam bir dahaki sefere kesinlikle biraz daha fazla para verip çok tuşlu bir seçeneğe yönelirdim yine.)

Yeni olduğundan pil ve tuşları ileride sıkıntı olur mu bilemiyorum, bir sıkıntı olursa ilerleyen zamanlarda eklerim konuya. 🙂

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Baidu Browser

#tarayıcı #akış

Baidu Browser İncelemem

Günümüzde bir çok farklı tarayıcı var ve bu tarayıcı çeşitliliğine Çinliler tarafından eklenen bir browser olan Baidu’yu kısa süre önce kullanmaya başladım ve beni gerçekten memnun etti. Baidu Brow...
BeğenFavori PaylaşYorum yap