Samsung Galaxy S7 Edge Hakkında Yaşadığım Talihsizlik Öneri ve Tavsiyesi Olan Lütfen Yazsın !!! Başıma gelen bir olay hakkında ne yapayım tavsiyeniz nedir bilgi almak isterim. Samsung Galaxy s7 Edge ilk çıktığı zaman aldım 2 ay sonrasında telefonu yere düşürerek sol üst tarafından camını çatlattım. İçim gitti yeni aldığım telefonu öyle görmek istemediğim için yetkili servise sordum ne kadara yaptırabilirim 1400 tl yeni telefon olduğu için dediler. Bende araştırdım neredeyse her yer 1200-1400 tl arası fiyat bildirdiler. daha sonra biraz bekledim tekrar yetkili servise sorduğumda fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmadığını söylediler . Bende tanıdığım yetkisiz bir serviste 900 tl ye camını değiştirdim. Gayette güzel oldu ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım . Aradan 7-8 ay geçti telefonumda batarya ile ilgili bir sıkıntı yaşadım . Telefonumu ne yaparsam yapayım şarja taktığımda %80 üstüne çıkmıyordu. Yetkili servise gittiğimde şarj aletiniz eski model kalmış hemen yenisini verelim dediler. Yeni şarj aletini kullandım 1-2 gün sıkıntı olmadı sonrasında tekrar aynı sorunu yapayım telefonu sabaha kadar şarjda bıraksam bile %80 üzerine çıkmıyordu şarjı . Bunun üzerine servise tekrar gittim ve cihazımla iligli tekrar bu mağduriyetmi ilettim ve bıraktım 1 hafta sonra cihazda 7 parça değişeceğini ve herhangi bir ödeme yapmayacağımı ilettiler. aradan 2 saat sonra arayaraktanda pardon yanlış oldu cihazınız yetkisiz taraflarca onarım yapılmış garantiniz iptaldir. Ücret karşılığında yapılabilir. Cihazınızda silikon bulunmuştur dediler. Şimdi ücret karşılığında yaptırsam mı çok kararsızım 500-600 tl birşey istiyorlar . Fakat anlamadığım şey telefonun arka kapağının yapışması için kullanılan ve telefona herhangi bir zararı olmayan silikon ile bataryanın %80 üstüne şarj almaması arasında ki bağ nedir. Bu konu hakkında yapabileceğim birşey var mı çok mağdurum, daha taksitleri bitmemiş telefonum için neredeyse yarısı kadar bir ücrette onarımlar üçün ödemiş olacağım. Konu hakkında önerisi ve tavsiyesi olabilecek arkadaşlar varsa Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tekrardan teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • whitemonk @whitemonk

  Bu telefonların insanların bir kaç maaşına mal olması olayı kötü oldu. Yaptırsan bi türlü yaptırmasan bir türlü. Eskiden 200 - 300 tl lik nokialarımızla nede dertsizmişiz. Bende de note 5 var. Ekranını kırsam 1250 tl. Powww. 🙁 .

  • Rasim63 @rasim63

   Aynen çok doğrusun, ama ne yapayım yetkili serviste 1400 tl normal serviste camı için 900 tl istediler yaptırdım ama genede arka kapağının yapışması için yapıştırılan slikonun benim telefonuma 7 tane parça değişikliği sağlayacak bir zararı olduğunu düşünmüyorum . Servilede defalarca görüşmemde herhangi bir ödeme yapmayacaksınız dedi ama şimdi garanti dışı diyorlar . Bana göre haksızlık 🙁

 • Mkyb @mkyb

  İnce düşününe kalın gelirmiş. Benim anlamadığım ne bekliyordunuz ekranı dışarıda değişen telefonu servisin anlamayacağını mı ?

  • Rasim63 @rasim63

   Ekran değiştiğini servisin anlayıp anlamaması konusunda benim bir şey dediğim yok ki dostum . Benim sadece sıkıntım servis telefonun içerisine slikon sıkılmış garanti dışıdır diyor. Ama telefonunun kendisinden kaynaklı arızalar mevcut ve 7 parça değişmesi gerekiyor burda benim ekran ile alakalı bir talebim yok ki garanti dışı kalsın .

  • Mkyb @mkyb

   @rasim63 Hangi markanın elektronik ürününü, dünyanın neresinde alırsan al yetkili servis harici içi açılırsa garanti iptal olur. Burada anlaşılmayacak bi şey olduğunu sanmıyorum.

  • Rasim63 @rasim63

   @mkyb dostum ben zaten garanti dışı kalan hallerini kontrol ettim samsung kutusundan çıkan belgelerde yazıyor, yazmaması hakkında birşey demiyorum. Fakat tüketici haklarını korumak adına Garanti Belgesi Yönetmeliğinde bu tarz işlemle ilgili bir bilgi yok, ayrıca konuyu merak edip evdeki çoğu bilindik firmaların garanti belgelerinin içeriklerine baktığımda kimilerinde kapsam dışı kaldığı yönünde bilgi mevcut kimilerinde ise o tarz bilgiler yok .

 • Doğa @doga

  Batarya silikon yüzünden bozulmamış da yetkisiz müdahale olduğu için garantinin iptal olduğunu söylemişler. Silikon sayesinde müdahale olduğunu anlamışlar. Servisler bu ekran değişimi işlerinin çok pahalı yapıyor ama geri kalan sorunları da bedava hallediyorlar. Keşke ilk seferde servise verseydiniz ekran değişimi için. Şimdi her problemde para gidecek.

  • Mkyb @mkyb

   Samsung'un orijinal ekranlarının arkasında karekod ve seri numarası var. Servis elemanı eğer Samsung'ta değiştirildiyse o seri numarasından ne zaman değiştiğini, nerede değiştiğini her şeyi görebiliyor.

  • Doğa @doga

   @mkyb Yani zaten mantıken görmesi lazım. Başka şarj aletiyle şarj ettiğini anlayan adamlar bunlar. En ufak bir servis dışı müdahalede bedava onarım haklarının hepsi yok oluyor. Yanlış şarj aleti yüzünden servis dışı kalan bile gördüm.

 • Rasim63 @rasim63

  Teşekkür ederim, sonuç itibariyle ben servisi tabikide kötülemiyorum fakat fiyatlar çok yüksek olduğundan arada 500 tl fark dolayısı ile yetkisiz bir serviste işlem yaptırdım fakat şuan telefonumun kendisinden kaynaklı arızada işlem yapılmıyor. 3600 tl ye aldığım telefonum için maliyeti bana 5500 e mal oldu üzüldüğüm nokta bu, üstelik 1 ci yılı daha dolmadı ve taksitleri devam ediyor.