Google Podcasts

Yaklaşık 10 yıldır aktif bir podcast dinleyicisiyim. İyi bir deneyim için yıllar içerisinde bir çok farklı podcast uygulaması denedim. Genelde hepsinin temel sorunu karmaşık bir arayüz sahip olmaları ve kullanım deneyimine ciddi zarar veren reklamlar.
Son durağım Google tarafından geliştirilen "podcasts" uygulaması. En çok hoşuma giden tarafı basit bir arayüze sahip olması. Daha önce kullandığım uygulamalarda kanal arayıp eklemek bile gereksiz bir şekilde karmaşıktı. Google postcasts gördüğüm en basit arayüze sahip uygulama.
Bir diğer sevdiğim yanı ise hiç bir şekilde banner ya da video içerikli reklamlar göstermeden uygulamayı tamamen ücretsiz sunması.
Bazı dinlediğim kişiler çok yavaş konuşuyor. Podcast hızlandırarak o sorunu çözüyorum. Çözemediğim sorun ise bazı konuşmacıların duraksayarak konuşmaları. Hızlandırmak bu sorunu çözmüyor. Hızlı da olsa duraksadığı sessizlikler orada kalıyor. Sadece biraz daha kısa sürüyor, sessizlik. Eğer sizinde benim gibi bu tarz bir  takıntınız var ise Google'ın sunduğu trim özelliği ile aradaki konuşulmayan küçük duraksamaları kesen ve size akıcı bir podcast deneyimini sunan 'Trim silence' özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu tam bir inceleme değil de daha çok kullanıcı deneyimlerimi anlattığım bir yazı umarım faydalı olur. Teşekkürler.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap