Bu hafta salı günü saat 13:30'da Trabzon Forum'da yerli hidrojen, elektrik hibrit aracımız Yavuz S.S. için yapacağımız lansmana herkesi bekliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • K-Tech Team @k-tech-team

  Çok sağolun 🙂 Sizlerin destekleri ile çalışıyoruz.

 • Halid @abdhbal

  138 kmh yuksek bir ust limit, katildiginiz yarismalarin şasi icin belirli kaza dayanim gereksinimi var mi?

  • K-Tech Team @k-tech-team

   Bu sadece test verilerine göre çıkabileceği maksimum hız. Katıldığımız yarışlar verimlilik odaklı yarışlar. Yarışlarda önemli olan ne kadar hızlı gittiğin değil kaç turu ne kadar güçle attığın. Bu yüzden o hızlara hiçbir zaman çıkmıyoruz. Yarışlarda ortalama 50-60 km/h arası gidiyoruz. Buna rağmen diğer rakiplerimize göre çok daha sağlam bir şasemiz var. Arabanın şasesi karbon fiber içeren kompozit malzemeden üretilmiştir. Aracın üzerine hiç korkmadan çıkabiliyoruz. Aynı zamanda aracın içinde 7000 serisi alüminyum borular kullanılarak yapılmış bir kafes sistemi mevcut. Telemetri olarak da aracın üzerinde güvenliği tehdit edebilecek her türlü etkeni anlık olarak takip etmekte ve gerektiğinde aracı güvenli bir şekilde durdurabilmekteyiz.

  • K-Tech Team @k-tech-team

   Fakat eğer gerekli alan sağlanırsa maksimum hızımızı göstermek isteriz. 🙂

  • Halid @abdhbal

   Aracin icinde uzay kafes sasi yaptiysaniz neden kabuk icin karbon fiber tercih ettiniz? Yoksa yuk altinda olan karbon fiber destek elemanlari mi var?

  • K-Tech Team @k-tech-team

   @abdhbal aracımızı verimliliği arttırabilmek için hafif bir malzemeden üretmeliydik, aynı zamanda araç bir darbe aldığı zaman kafes sistemine gelmeden, kırılan parçalar sürücüye ulaşmadan hasarı bi şekilde yok etmemiz gerekliydi. Bu nedenle hem hafif hem de gelen hasarı emebilen bir malzeme olduğundan karbon fiber kullandık.

Takımımızın yaptığı, elektrik/hidrojen hibrit aracımızın test sürüşü görüntülerinden oluşturduğumuz kısa tanıtım filmi. https://www.youtube.com/watch?v=e2FJy9EEMHI

K-Tech 2018 Tanıtım | Yavuz Hibrit Araç Tanıtım Filmi

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde çalışan K-Tech takımı olarak Tübitak Efficiency Challenge için geliştirdiğimiz hibrit aracımızın tanıtım filmi. Her ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • K-Tech Team @k-tech-team

  Aracımızda otonom sürüş özelliği de var zaten. Şuan geliştirme aşamasında, Tübitak yarışlarında videolarını atabiliriz fakat gizlilik sebebiyle şuan bu konuda detay veremem. Aracın şuan üzerinde bulunan tüm elektronik sistemler tamamen kendi üretimimiz, motorun da tasarımı bize ait. Bu tarz projeler zaten yeni bir şey ortaya koyarak devrim yaratmak amacıyla ya da ticari olmak amacıyla yapılmaz. Bunlar öğrenci projeleri ve bu tarz projelerde asıl hedef türkiyede bu konuda yetkin mühendisler yetiştirmektir. Şunu da son olarak eklemek isterim, takımımız geçen sene düzrnlenen uluslararası shell Eco Marathon yarışmasında dünya 8. Si oldu.

 • K-Tech Team @k-tech-team

  Çok sağolun, sizin destekleriniz biz öğrencileri motive ediyor 🙂

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Tebrikler, gelişme oldukça buradan bizide bilgilendirin.