Kaspersky Pure 3.0

Bu gün Kaspersky Pure 3.0 antivirüs programını inceleyeceğim. İlk olarak şunu söylemek isterim ki, Pure 3.0 enterprice seviyesi bir program değil. Program daha çok ev kullanıcılarını hedefliyor.

İlk olarak arayüzden bahs etmek gerekirse arayüz çok güzel hazırlanmış ve çok şık. Şu ana kadar arayüzde hiçbir yavaşlama görmedim. Her şey çok akıcı.

Pure 3.0 size 3 tane Tarama seçeneği sunuyor.

1. Tam tarama.

2.Kritik alanları tarama.

3.Zayıf nokta taraması.

Bir de bunların yanında tabii ki istediginiz dosyayı özel olarak taraya biliyorsunuz.
Bu arada istediğiniz dosyayı karantinaya da ata biliyorunuz.

Pure 3.0'ın belki de en çok sevdiğim iki tane özelliği Ağ izleyicisi ve Uygulamaların etkinliği.(çeviri biraz kötü olmuş 🙂 )

Ağ izleyicisinde giden ve gelen trafiği göre biliyorsunuz. Hangi program internetinizi daha çok kullanıyor, hangisi daha çok upload ediyor, hangisi daha çok download ediyor gibi bilgileri burdan öğrene biliyorsunuz.

Uygulamaların etkinliği'de hangi programlar'ın ramı ve cpu'yu daha çok kullandığını takip edebilirsiniz. (wiindowsun task manager'in aynısı diyebiliriz)

(Bu arada bu söylediklerimin hepsinin fotoğraflarını koyacağım.)

Kaspersky size bu programla birlikde ücretsiz yedekleme servisi veriyor. Tüm verilerinizi yükleye bilirsiniz.

Programda "Ev ağı denetim özelliği" var. Bu özellik sayesinde evinizde sizin wireless'a bağlanan kaspersky pure 3.0 yüklü cihazlarda virüs taraması, yedekleme ve veritabanı güncellemesi gibi şeyleri bir pc'den idare ede bilirsiniz.

Pure 3.0 'da "Parola yöneticisi" diye bir şey var. Burda pcnizdeki steam, origin gibi uygulamaların ve internetdeki girdiginiz sitelerin email ve şifrelerini saklayabilirsiniz. Bunun yanında kredi kartı bilgileri ve not tutma gibi şeyler de var. Diyelim ki, siz steam username ve şifrenizi kaspersky pure 3.0'da save ettiniz ve uygulamayı pre 3.0'a tanıttınız. Böyle bir şey yaparsanız artık her steame girişinizde program sizin yerinize username ve şifrenizi otamatikman yazıyor. Her destekleyen uygulamada uygulamanın yukarısında küçük bir ikon çıkıyor. Görüntüsünü koyayım: http://i.hizliresim.com/lz2z5J.png

Yalnız burda şöyle garip bir bug buldum. Dediğim gibi sizin tanittiğınız uygulamada program otomatikman sizin yerinize şifreyi yaziyor. burda şöyle bir hata var ne yazık ki. (bu incelemeyi yazarken buldum) Siz steam ikonuna tıkladınız ve kaspersky şifreyi yazarken hemen diyelim chrome'nin url kısmına tıkladınız. program o sırada yazdığı şifreye (yada username'e) nereden kaldıysa oradan o url kısmına yazıyor. Çok garip bir bug.

Pure 3.0'da veri kriptolama özelliği var. İstediğiniz dosyayı kriptolaya biliyorsunuz.

Programın Ek Araçlar kısmını detaylı detaylı anlatmaya gerek yok. Ekran gorütüsünü koymak yeterli olacakdır. 🙂
http://i.hizliresim.com/m8jrlP.png
http://i.hizliresim.com/vodQzD.png

Başka ekran görüntüleri:
http://i.hizliresim.com/PE4En8.png
http://i.hizliresim.com/ozPzVq.png

Bu arada programdakı hemen hemen herşeyi kullanmak için bir tane ana şifre belirliyorsunuz. Her şeye bu şifre sayesinde erişiyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap