Knowledge Zenith (KZ-ED9)

Merhabalar bu ilk yazımda yeni aldığım Knowledge Zenith ED9 marka kulaklığı nacizane incelemeye ve deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım.
Kulaklığı Aliexpress sitesinden 11.50 $ fiyata aldım. Yaklaşık 20 gün gibi bir sürede elime geçti.
Ürünün iki farklı renk seçeneği mevcut. Bunlar; parlak krom ve mat siyah. Renklerin yanında bir de mikrofonlu ve mikrofonsuz seçenekleri mevcut, ben mikrofonsuz modelini aldım.
Kulaklık çin menşeili bir firma tarafından üretiliyor fakat bu sizi yanıltmasın yeni nesil çin markaları gibi elinize aldığınızda kaliteli bir his bırakıyor. Dış gövde metal olduğu için plastik kulaklıklara göre biraz ağır denebilir. Kutu içeriği olarak kulaklığın kendisi, yedek pabuçlar ve yedekten ziyade farklı pabucun takıldığı uç içeriyor. Kutu üzerinde yazan teknik özellikleri ise;
- 3.5 mm altın kaplama jak
- 24 g ağırlık
- 18 ohm empedans
- 7-46200 hz frekans aralığı
Bir odyofil olmadığım için kulaklığı bir önceki kulaklığım olan Philips SHE3595 ile karşılaştıracağım. Severek kullandığım Philips kulaklık gayet doygun bass sesleri veriyor fakat KZ-ED9 ile müzik dinlemeye başladıktan sonra fark ettim ki bu bass'lar haddinden fazla yoğun ve mid sesleri bastırıyor. KZ-ED9'da ise Philips'e göre bass'lar düşük gibi görünse de aslında baslar gayet yerinde. Philips kulaklığın vermediği detayları veriyor. mid ve tiz'ler gayet net geliyor kulağa. Uzun kullanımda ağırlığından olsa gerek biraz kulağı yoruyor. Bunun dışında gayet başarılı bir kulaklık diyebilirim. Philips GoGear Raga mp3 çalarımla çok güzel bir ikili oldular.
Kulaklıkla birlikte sipariş ettiğim saklama çantası içinde bir kaç şey söylemek gerekirse, dış kısmı kumaş değil sert bir madde. Plastik mi ya da başka bir madde mi tam bilmiyorum. Fakat gayet iyi koruma sağlıyor. İçinde bulunan cepte sanki tam mp3 çalarım için yapılmış gibi cuk oturdu.
Bu yazdığım ilk yazıydı dostlar bir hatam olduysa affola. Resimler iyi bir makinem olmadığı için pek iyi çıkmadı. Sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.
Resimler: https://teknoseyir.com/durum/490500

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18
 • İbrahim Kubat @ibokubat

  Hocam kulağa zor girmesi ve kulaktan düşmesi tam bir tezat 🙂 Bunun yanında ben şahsen kulaklık seçerken kulakiçi olmasına dikkat ediyorum. Tavsiyem kulağa giren pabuçların boy boy yedekleri oluyor sana uygun olanı denemen. Büyük olasılıkla denemişsindir zaten ama aklıma başka bir öneri gelmedi.

 • İbrahim Kubat @ibokubat

  Kendimce insanlarda gördüğümü anlatayım; genelde kulakiçi kulaklık kullanırken gördüğüm kişiler ki neredeyse hiç biri bilinçli olarak bu kulaklıkları almayan, telefon kutusundan çıkan kulaklığı kullanan insanlar kulaklığı takarken kulağına değdirip bırakıyor sanki. Hiç kulağın içine doğru iteni görmedim. Ben kullanırken kulaklığı iyice kulağımın içine oturtuyorum, pabuç tamamen kulağımın içinde oluyor bu sayede hem iyi bir yalıtım oluyor hem de kulaklık düşmüyor. Eğer kulakiçi kulaklık alırsan sana uygun pabucunu tak ve dediğim gibi iyice kulağına oturmasını sağla. Eğer kulağında herhangi bir farklılık yoksa inanıyorum ki bir sıkıntı olmayacaktır.

 • M Uğur Gök @mugurgok

  İncelemeni okuduktan sonra bende sipariş verdim. Umarım dediğin gibi güzeldir. Teşekkürler

 • Elucidator @m-huseyin1997

  @ibokubat kulaklığı almamı önerir misin ?.. Kablosunun sağlam olmasını istiyorum ve anlattigina göre ses kalitesi de güzelmiş . Almalı mıyım ? Yoksa jbl nin t110 ct kulaklığıni mi almaliyim