Heifer Laptop Soğutucusu

  Merhaba arkadaşlar bu yazıda size Bim’de satılan uygun fiyatlı laptop soğutucusunu inceleyeceğim.
İlk başta ürünü satın alma sebebim ile başlayım. Kullandığım dizüstü bilgisayar modeli “CASPER CN TKI-4712A” kullanımı rahat sessiz ısınma sorunu olmayan bir bilgisayar olmasına rağmen kullanırken bir standa ihtiyaç duyuyordum. Bim Aktuel’de böle bir ürün görünce fiyatıda 12 TL olunca düşünmeden aldım. Saten amacım soğutma değil laptop için bir stand.

Ürünü açarken bile size ucuz olduğu hissetiriyor. Aldım evirdim çevirdim gacur gucur etmiyordu. Ürünün tam ortasında sanırım 10mm bir fan ve 2 led vardı. Üstüde demir bir ızgara ile kaplı. Izgara haricinda ürün leğen plastiği ile kaplı. Arkasında 2 tane usb portu var. Ancak usb hub olarak çalışmıyor birinden enerji alıyor diğer porttanda 0.5 amper 5 volt enerji verebiliyor.

Kullanımında ise hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Bilgisayar üstünde kaymadan rahatça durabiliyor. Fanı ise sessiz denilebilecek düzeyde telefonum ile “Sound Meter” uygulaması ile ses seviyesini ölçmeye çalıştım. Telefonu fanın dibine kadar getirip ölçtüğümde 40 dB civarlarında değerler gördüm. Rahatsız edici takır tukur sesler çıkmıyordu.

Bilgisayarı boşta 60-65 dereceler arasında oynuyordu. Soğutucuyu çalıtırdıktan sonra 55’e kadar düştü. Stress teste soktugumdada arada aynı civarda fark gördüm soğutucusuz 96 civarlarında soğutucu ile 94-89 arasında oynadı. Fan hızı sabit olduğu için bir ekstra bir gürültü oluşturmadı.

Sonuç olarak artıları :
- Fiyatı
- Sessiz
- Ekstra usb portu

Eksiler :
- Yeterli soğutma sağlıyamıyor

Ne kadar amacını gerçekleştiremesede benim ihtiyacımı karşıladı.

İlk incelememi burda sonlandırıyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9