Erdem Ildız paylaştı.

Vergiler, döviz kurları artan fiyatlar ve bilişim sektörü

Bir yandan, değer kaybeden Türk Lirası, bir yandan artan vergiler, teknoloji severleri kara kara düşündürüyor. Biz de biraz gündemde olan para pul hesaplarını konuştuk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 95
 • Mehmet Çakir @m3hm3t4189

  Bence çok yanlış bir konu seçimi olmuş ekonomi ile ilgili bir çok site ve ekonomist var zaten teknolojiden devam etmeniz daha güzel olurdu saygılar

 • afsinyus @afsinyus

  Makro açıdan bakalım. Satış hacmi düşecek, İş alanı azalacak, mevcut zincirler pozisyon koruyacak yeni yer açmayacaklar. Eşittir işsizlik.

  Cep tel olmasa da (ki yolu bulunur) laptop ve tablet kaçak gelecek. Bu alanlar daha da daralacak.

  30 senedir bağarıyoruz Ankara küçükmeden ülke büyümez diye. TRT 2015 bütçesini bitirmiş bile. Bir çok yeni bakanlık yeni eleman yeni bina yeni arabalar makamlar. ANKARA DOYMUYOR. Doymak da bilmiyor. Son 2 seneki pamuk ithalatı 7 milyar dolar $$ hadi telefon yapamıyosun pamuk da mı üretemiyosun? Açık filan değil bunları dertleri, makamlarını doyurmak.

  Ürün alan olmayınca Teknoseyir'e gerek de kalmayacak. Hoby olarak devam ederse ne ala..

 • bay romano @selman

  ver vergi ver anamızı ağlatılar

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  "Olur da Mars’a koloni kurulursa herhalde eski zamanlardaki deniz korsancılığının yerini uzay korsacılığı alacakmış gibime geliyor. Yazıyı bitirirken son olarak buradan Sony, LG gibi firmalara bir çağrı yapmak istiyorum: “Bırakın iPhone’a kamera, ekran üretmeyi de gidip Mars’ta kendi ülkenizi kurun!”" iyi tavsiye...