İngilizcenizi Geliştiren Siteler

Dil öğrenmek istek, sabır ve çalışmanın bir ürünüdür. Bu yolda size yardımcı olabilecek kendi kullandığım eğlenceli bazı siteleri derledim. Devamı gelecek. 🙂


Voscreen: Filmlerden, dizilerden ve kliplerden kısa kısa kesitler sunan bir site. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Wordtaboo: istediğiniz kelimeyi yazıyorsunuz ve önünüze o kelimenin geçtiği dizi ve film sahnelerini sunuyor.

Speechyard: Filmlerdeki diyaloglarla İngilizce öğrenmenizi sağlayan bir site. Altyazıda bilmediğiniz kelimenin üzerine geldiğinizde anlamını da gösteriyor.

Howjsay: İngilizce bir kelimenin nasıl okunduğunu dinleyebileceğiniz bir site. Ayrıca siz kelime yazdıkça başka kelime önerileri de veriyor.

Ivona: İngilizce kelimelerin telaffuzlarını farklı milletlerin aksanları ile dinleyebileceğiniz bir site.

Fraze it: Yazdığınız İngilizce kelimeyi harika şekilde kavratacak bir site. Anlamı, günlük kullanımı, okunuşu, akılda kalıcı resimler...

Babadum: Oyun oynayarak İngilizce kelimeler öğrenin.

Oglaf: İngilizce karikatürler okuyabileceğiniz bir site.

Poop Fiction: Bir tuvalet süresi kadar minik ve basit hikayeler barındırmakta. Tuvaletteki vakti değerlendirmek için ideal.

Goodreads Quotes: Özlü söz okumaktan keyif alanlar için ideal. Çeşitli anahtar sözcüklerle, konusuna göre veya söyleyeni aratarak birçok söze ulaşabiliyorsunuz.

Grammarly: Cümlelerinizdeki dil bilgisi hatalarını görerek düzeltebileceğiniz bir chrome eklentisi.

engVid: Bu daha çok "İngilizce öğreten siteler"den olsa da buraya eklemekte fayda var. Birçok konu ile ilgili (sayılabilen nesnelerin açıklamasından tutun da "shit" kelimesinin kullanımına kadar) bine yakın video ders bulunmakta.


Peki siz İngilizcenizi geliştirmek için hangi siteleri, uygulamaları kullanıyorsunuz? Değerli katkılarınızla bu listeyi geliştirelim, İngilizce bilmeyen kalmasın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Fiber ve ADSL internet tarifeleri karşılaştırması

Türkiye'de internet konusunda pazar payı en büyük üç servis sağlayıcının sundukları tarifelere göz atıp, bize sunulan hizmetlerin fiyatlarına oranla ne durumda olduğunu değerlendiriyoruz.

Elbette adil kullanım kotası ve genel olarak kotalar hakkında da söyleyeceklerimiz var.

Turk Telekom, Uydunet ve Superonline tarifeleri başlıca konuğumuz.
Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 223
 • Necmettin Begiter @necmettin

  Programda konuşulmayan bir detay var: Cihaz garantisi. Sağlayıcı modeme 1 yıl garanti veriyor, eğer 3 yıl aynı sağlayıcıyı kullanırsanız o cihaz bozulduğunda (eğer taahhütünüz varsa), bozuk modemle internet kullanmaya çalışıyorsunuz veya yeni cihaz almak zorunda kalıyorsunuz.

 • Alim Bozkayalar @sqn

  video'nun yarısına geldim ama durumun vehametinden içim şişti. uzun uzadıya konuşmaya, herkesin kullandığı kampanyaları saymasına gerek yok. bütün kullanıcılar isyan edip btk "xx mbps'e kadar" saçmalığına müdahale etmediği sürece hepimiz silkeleniyoruz. 8-10 mbps hizmet alınan tarifenin adının 16 mbps veya 35 mbps olması tamamen satıcının inisiyatifine kalmış bir durum. akn'yi amerika'dan almışız ama tarife isimlendirmesi ve kuralları işimize gelmemiş anlaşılan.

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Dsmart ise böyle bir kampanya yapmış, acaba bir paket #TürkTelekom diğer paket #Superonline üzerinden mi sağlandığı için fark var? @gamsizm

 • Erdal Girgin @regolt

  vodafone adsl de 240 akk lı paketi 16 mbps hızında 70 tl ya alabiliyoruz bunu atlamışsınız fiber altyapası olmadığı yerlerde akk yı yükseltebiliyorlarmış.