Xiaomi, Yeni Akıllı Radyosu Elvis Presley Atomic Player 2'yi Tanıttı.
İstenildiği gibi değiştirilen 12 ön ayarlı kanalla gelen radyoda, bunu yapmak için herhangi bir akıllı telefona da gerek yok. Eskilerde olduğu gibi tuşları çevirmeniz yeterli. 52 mm genişliğinde NdFeB hoparlörleriyle gelirken bu da sağlam bir ses çıkışı anlamına geliyor. HIFI kalitesinin de gerçek bir surround etkisi oluşturduğu cihazın fiyatı ise 499 yuan (≈392 TL).
Kaynak:https://www.webtekno.com/haber/amp/61485?__twitter_impression=true

BeğenFavori PaylaşYorum yap

mortal kombat ta işlenen vahşet sizce insanlara zarar vermiyor mu? bence bu tür şeyler yasaklanmalı, insanların empati yeteneklerini köreltiyor. ben bırak oynamayı arasıra denk gelen videolarına bile bakamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ekşiciler son entrylerde CES hakkında tükürdüklerini yalamaya başlamış. bu adamlaın dediklerini hiç bir zaman dikkate almayın. bir şeyi beğendiklerine şahit olmadım şimdiye kadar.
https://eksisozluk.com/teknoseyir--2697489?p=62

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Gump @runforrest

  Dedik dedik bak ne oldu şimdi? 🙂

 • Yekta F. @electric

  Ben başından beri eleştirilerden uzak kaldım hatta savundum çünkü biliyordum LP'nin gözlemi derlemesi çok çok iyi yaşım ufak olması ne derece gönlünü hoş eder bilemem ancak takdir etmek lazım.

  ANCAK üzülerek söylemeliyim ki verilen bilgiler çok çok başarılı olsa da LP maalesef ki ara görüntü fazla çekememiş ya da kurgu aşamasında konmamış keşke daha fazla görsel, video, fotoğrafla oranın atmosferini daha da yansıtsaydı video.

 • Gökhan @gokhans19

  Yazayımmı olumsuz 😂 Yazacaklarım varda aynı tas aynı hamam olacağı için pek yazasım gelmiyor. Ben hala fuardan videolar yayınlansın istiyorum. Levent abinin burada fuarda gördüklerinden bahsetmesi fuardan videolar atmasına engel değil ki. Hem fuardan videoları atardı hemde burda detaylıca videosunu çekerdi. Oh mis. Neymişte arkada fuar sesi olurmuş. Bahanemi bu şimdi yani?

  Ayrıca adamın sürekli "o zaten yıllardır böyle" diye savunulması işin trajikomik tarafı. Eleştiren adamda "bende yıllardır böyleyim" desin. Laf mı bu şimdi? Sektörün getirdiği gelişmelere kendini kapatmış, hala 90lardaki dergi çağındaki kafayla 2019da direnmeye çalışan bir teknoloji editörünü eleştiren adama ben kızamam.

 • Yiğit @deadrow23

  Levent Abi'nin sondaki bakışı her ve sözleri her şeyi anlatmaya yetiyor zaten.

Bügün öğrendiğim bir Nezaket kuralı: bir insanla konuşurken, hayatta sahip olduğu avantajları yüzüne vurmak nezaketsizliktir. Mesela zengin birisiyle konuşurken, aga sen zenginsin her türlü yaparsın demek karşı tarafta acaba benim zenginliğimi kıskanıyor mu düşüncesini oluşturabileceğinden (her ne kadar sizde öyle bir niyet olmasa bile) hoş bir davranış değildir.
Bunun örnekleri çoğaltılabilir: devlet memuru birisine "sen kadro sahibisin" demek,
"Araba sahibi birisine senin araban var" demek,
Evli birisine "sen evlisin" demek yanlıştır. Bunlar yerine söylenmek istenen şeyi bu kelimelerle değil de farklı bir şekilde ifade etmek daha uygun olacaktır. mesela "sen zenginsin bu arabayı her türlü alırsın" demek yerine "bu arabayı almamak için önünde hiçbir engel yok" demek daha uygun olacaktır.
Vesselam.
Dahası ve fazlası için:
https://seyler.eksisozluk.com/maalesef-cok-sik-uygulanmayan-az-bilinen-gorgu-kurallari

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • Erkan @erkann

  Bu kadar kasmaya gerek yok.

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Bu dedikleriniz yeni tanıştığınız ve birbirinizi tanımaya çalışırken konuştuğunuz kişiler için olabilir.Ama gerçekten samimi olduğunuz kişilerle aranızda böyle sağlıksız düşüncelerle ilişki kurulacaksa,ortada samimiyet falan kalmaz.Ölümlü dünya sizi tanıyormuş gibi görünüp de , söylediklerinizden böyle şeyler çıkaracaksa yakınlarınız zaten hiç yakınınızda olmasınlar daha iyi.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Düşün ama sen fakirsin arkadaşın sürekli diyor ki gel şurada (lüks bir restorantta) yemek yiyelim diyor ım hım kem küm diyon ama artık bir sonrakine aga ben senin kadar maaş almıyorum böyle yerlerde bir şey diyemem diyorsun bu nezaketsizlik değil biraz haddini bildirmek oluyor

 • ARMv7 @armv7

  Bu denli düşünceli konuşunca insanlar seni ya sarkastik ya da gerizekalı yerine koyuyor. İnsanlara düz olacaksın, düşünmelerine sebebiyet vermeyeceksin çünkü düşünmek yerine seni gerizekalı yerine koymak ve ya sana sarkastik bir davranış sergiliyormış gibi davranmak işlerine geliyor ve suçlu sen oluyorsun. İnsanları düşünmeye sevk etme keza ters tepiyor.

Şu Murat öndermanı takip etmeye başladıktan sonra , adamın toplumda tespit ettiği detayların çoğunu ben hiç farketmediğimi gördüm. Nasıl biz bu adamın söylediklerini tam olarak kavrayamıyorsak, bizden daha cahil kesimin de bizim istediğimiz anlayışa sahip olması için kızmanın da bir manası yok. Murat önderman ın yaptığı gibi nazikçe insanlara öğretmeye çalışmak her zaman daha iyi olacaktır.

https://twitter.com/muratonderman/status/1085822181794344961?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jail Break @jb

  Peki, sizin cahil olmadığınız ne malum?

  • elon musk @elonmusk

   her insan kimi konuda cahildir kimi konuda alimdir, bunun tartışmasını yapacak değilim. bahsettiğim cehalet sadece insanlara davranış bakımından cahil olanlar. Ben de bu adamın yanında cahilim. mesela başkalarının inanç ve tercihlerine saygı göstermeyen yobaz kesim ise benden daha cahildir. Eskiden neredeyse kafayı kırmak üzereydim nasıl olur da bir insan başkasını inanç ve tercihlerine saygı göstermez. Ve bu insanlara kızıyordum. Şimdi ise bu adamın benim fark edemedim incelikleri fark ettiğini görünce; söylediğim saygı meselesini henüz fark edemeyen, anlayamayan insanlara kızmanın bir manası olmadığını anladım, çünkü bilmiyorlar.

  • Jail Break @jb

   @elonmusk Sizi kutluyorum. Ben ters bir tepki bekliyordum. Gayet medeni ve insanca yazmışsınız. Demek istediğimi de çok güzel anlamışsınız. Teşekkür ederim.

   Herkes belli konularda bilgili, çoğu konuda cahildir. Alimlere "Sizin bilmediğiniz bir şey yok mu?" diye sorarsın. Onlar tevazu göstererek "Ben cahilim." der. Herkes bir konunun cahilidir. Mühim olan cahil olduğun konuda susmasını bilmek.

   Yobazlık işine gelince. Çok yobaz var. Yobazlığı inanç ile bir tutmamak gerek. Namaz kılan, oruç tutan, kiliseye giden, havraya giden, tesbih çeken ve benzeri yobaz değildir. Size kendi yaptığını zorlayan yobazdır. Burada da dikkat edilmesi gereken bir mevzu daha var. O da, yobaz ile öneride bulunanın ayrılması. Yobaz zorlama yapar. Israr eder. Kendi inandığının doğru olduğunu bilen yada düşünen kişi ise, size nezaket ile gerçekleri anlatır. O size göre gerçek değilse, oradan sakince uzaklaşırsınız. Yobaz ise, sizin yakanıza yapışır. Sümük gibidir.

   Burada inananlara yobaz diyenleri görüyorum. Terim anlamı dışına çıkıyor. Hoş olmuyor. Nasıl ki, belli kesime çomar, makarnacı benzeri hakaret etmek hoş değilse, yobazlık da hoş değil.

   Aynı şekilde, solcu diye birisine hakaret eden de nahoştur.

Vivo dan çok değişik tasarıma sahip bir telefon geliyor ben çok beğendim.

Pazarda daha önce görülmemiş bir tasarıma sahip olduğu söylenen model, tamamen kavisli bir gövdeyle hazırlanmış gibi duruyor. Tasarımı Üç Cisim Problemi kitabındaki kozmik dedektörden ilham alınarak yapıldığı belirtilen telefon, LetGoDigital tarafından hazırlanan aşağıdaki konseptin bir benzerini gerçek anlamda karşımıza çıkaracak izlenimi yaratıyor. Yakında detaylanması beklenen modelin, MWC 2019 fuarında görücüye çıkarılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kaynak: https://www.log.com.tr/daha-once-gorulmemis-bir-tasarima-sahip-vivo-akilli-telefon-geliyor/galeri/3/

BeğenFavori PaylaşYorum yap