Resimdekini nasıl bilirsiniz? 2 fanla geliyormuş. Bir de buna LED'li fan alacağız dimi. Önüne yüze 3 tane koysak trendi yakalar miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

VDS kiralayan var mı aramızda. Yönetim tarafında VPS'e göre eksileri çok mu? Aynı paraya daha çok sistem kaynağı veriyor VDS tarafında firmalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  eksileri derken? yönetim olarak çok bir farkı yok aslında ama kaynak kullanım olayı farklı

  VDS - Virtual Dedicated Server - Sanal Kaynakları Tamamen Sana Ayrılmış Özel Sunucu
  VPS - Virtual Private Server - Sanal Kaynakları Paylaşımlı Özel Sunucu

  gerçek anlamda vds olunca 1 core diyorsa o 1 core senindir, ama vps olunca 1 coredan ihtiyacın kadar yararlanırsın sonra salarsın 😀

  kabaca böyle bir durum

 • turker @turker

  sürekli %50+ cpu lazım değilse vps al kullan

 • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

  Odaweb'den web hosting aldım. 2 yıl kullandım. sonra bir kaç web sitesi daha kurmam gerekti, web hostingi de baya iyiydi VDS aldım. Hiç memnun kalmadım. Çünkü VDS'le beraber ne LiteSpeed geliyor ne benzer hizmetler geliyor. VPS zaten VDS'den de beter. Hala o VDS duruyor ama ana sitemi farklı firmaya taşıdım. Eğer çok fazla web siteniz yoksa web hosting öneririm. Çok site varsa da VDS öneririm VPS'e pek girmeyin.

 • deepL @deepl

  Genel cevap;
  VPS'i zaten çoktandır kullanıyorum. Bir uygulamam için backend sistemi olarak. LAMP stack kuruyorum. Node, python scriptleri falan. Yönetimi SSH üzerinden yapıyorum. Kodlamayı VSCode üzerinden remote SSH eklentisiyle yapıyorum. Her şey yolunda. VDS'ye geçersem fazladan bir CPU çekirdeği kazanıyorum aynı paraya. DB yedeklemeleri daha hızlı olur düşüncesindeyim. Yedeklemede %100'e vuruyor bir çekirdek. O açıdan. VDS'te olsa aynı setup'ı kullanacağım ama daha önce kullanmadığım için bilmem gereken bir şey var mı diye merak ettim.

Süperonline Fiber 100Mbps'lik paketlere kafasına göre 500Mbps mi veriyor? Eniştem beni kandırıyor mu? 😀 500Mbps bağlantısı var. 180tl ödüyorum diyor. Yeni abone olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Burada sıradan bir kullanıcı için F/P olarak önerilen samsung modeli neydi M23 müydü? M32 miydi öyle bir şeydi. Hangisi olabilir. Samsung'un şu modelini al geç diyordu birisi mesela.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  M52 vardı ama şuan F/P olmaktan çıktı. 😅

  • Root61 @root61

   Şu an F/P kalmadı 😢. M23'ü 4500 iken görmüştüm. Ay başı alırım dedim. Bir hafta sonra her yerde 5500 oldu. M33 de 6200 falandı. Onun önceki fiyatına bakmamıştım. Trendyol 6100 e satınca almıştım. Şimdi ikisini de satan doğru düzgün satıcı yok. M23 ü en son Hepsiburada'nın kendisi 6000'e satıyordu. M33'ü de Trendyol kampayayla 6700 e satıyordu.

Gainwart, Pny gibi markalar nasıl? 3070 alacak bi tanıdığım da. En uygunu bunlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merkez bankası yine faiz düşürdü. Yorumlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Fiber modem önerisi alabilir miyim? Keenetic'in fiberli modemi yok sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap