Irak kürt bölgesel yönetiminde araba fiyatları
Araba Dodge Challenger
$17500
https://youtu.be/oEZlskQIaBQ?t=836
😢

Irak Dağlarından Yolculuk ve Süleymaniye'de İftar/200

Irak Dağlarından Yolculuk ve Süleymaniye'de İftarIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi seyahatimin son günleri, Erbil şehrinden Süleymaniye şehrine Türkmen arkad...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nükleer enerjinin tek çözüm olduğunu bir gün herkes kabul etmek zorunda kalacak. Hayatını çevreciliğe ve yenilenebilir enerjiye adamış ta olsan.
https://www.youtube.com/watch?v=N-yALPEpV4w

Why renewables can’t save the planet | Michael Shellenberger | TEDxDanubia

Environmentalists have long promoted renewable energy sources like solar panels and wind farms to save the climate. But what about when those technologies de...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/neslev81/status/1389328870856404995
Twitter'a girince gerçekten moralim bozuluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • 3.14 @159

  ilk başladığında ortalıkta yeterli maske yok diye 10 doktorun 8-9'u maske böyle gereksizdir, virüsün çapı budur, maskenin gözeneği şudur, nem yapar virüs tutunur, hastaysan giymen lazım değilsen giyme zaten gibi cümleler kuruyordu.

 • deepL @deepl

  Oraya yazdığımı buraya da yazıyorum;
   
  İki senedir şu maskenin nasıl çalıştığını öğrenemediniz. Hasta insanın ağzından çıkan sıvıları, zerreleri (haliyle bunların üzerindeki virüsleri) tutuyor. Sağlıklı insana ulaşmaması için bariyer görevi görüyor. Herkes takarsa toplumsal bir koruma sağlıyor. Kişisel değil.
   
  İlk dönem maske kıtlığı bulunduğu için toplumun tamamının takması mümkün değildi. Biliyorsunuz maske satışı yasaklanmıştı ve PTT elemanları kişi başına 3-4 maske dağıtıyordu. Bu ortamda kişilerin tek başına maske takması bireysel koruma sağlamaz diyor hoca. Bu kadar basit.

 • johan @johan28

  Yalnız bu maske olayını söylediği zaman WHO dahil herkes sağlıklı olanlar takmasın diyordu sebebi ise basitti virüslü insan sayısı az, sağlam insan sayısı çok ancak yeterli maske yoktu. Şimdi gerekli kişilere kalması için böyle bir yöntem izlendi gayet bilime uygun (şuan da da ffp3 n100 maskeler böle 100% koruma garantisi vermiyor) asıl olay hala hastanın maske takmasi ama şuan maske bol ve hasta da bol ondan dolayi da şuan herkes takmalj deniyor. (Not: ilk günden beri maske takan, burada da bir çok kişiye yardımcı olan, maske araştıran çok çeşitli n100 ve yarım yüz maskesi dahil kullanan birisi olarak yazdım maske karşıtı ya da bu hocanın savunucusu değilim yani. Ancak bilim budur, Einstein gelene kadar newtona göre hareket ediyorduk bazı yanlışların yanlış olduğu geç ortaya çıkıyor.)

  • deepL @deepl

   Adam nasıl kızmasın ya bunlar insanı zıvanadan çıkarır. Sen yıllarını bu işlere vermişsin, kendi hayatından, ailenden feragat etmişsin zıpçıktının biri geliyor seni karalıyor, hakaret ediyor. O yazının sonunda şizofren demedikleri mi kalmış, beyni ölmüş demedikleri mi kalmış. Belli bir düzeyde eleştirseler cevap vermeye tenezzül edersin ama öyle bir cahillikle eleştiriyorlar ki cevap versen bu cahilliğe değer katacaksın. ve öyle bir karalama yapıyorlar ki emek verdiğin yılların hatırına kızıyorsun. Adam ne dese haklı.

  • johan @johan28

   @deepl Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim. Burada da var bu tiplerden yanlışsa tamam hata yapmışım demeyi bilmiyorlar, ben hatalıymışım dersem de şaşırıyorlar saldırmaya devam ediyorlar insanlık hali hata yapılır. Sen kanun gösteriyorsun o diyor ki ama ben gördüm, iyi b** yedin. Sen makale gösteriyorsun o diyor ki bizim emmioğlunda da vardı bir sorun olmadı gibi gibi

 • Melburg @melburg

  Maske işi filan önemli değil bu adamın öncesinde bir çok pesimist söylemi oldu hem de sadece türkiye için değil dünya içinde o söylediklerinin çoğu çürüdü şuan. Elbette fikrini belirtebilir ama bunu milyonlarca kişinin izlediği televizyon kanallarında kesin dille söylemek doğru değil. Ayrıca bu adamın pandemi sayesinde oluşan ününün bitmemesini istediğini düşünüyorum.

siyasetSeyir oldu gene burası.

Edit: İyice politize olmuş kullanıcılar yorumlara kendini belirtsin. Güncel bi listemiz olsun.
Böylece istemeyen siyaset görmesin bu kadar basit. Kimse kişisel almasın bu eylemi.

Edit2: text/metin'den konu belirlemeyle ilgili tecrübesi olan var mı? nltk falan kullanabiliyorum ama bu noktadan sonra biraz yol gösterebilecek birisi? Burada yapılan paylaşımlarla ilgili bazı istatistikleri çıkartmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bi özellik için çalıştığım branch nasıl olduysa master branch'la merge olmuş. Ama nasıl mükemmel bi merge olduysa artık her şey doğru çalışıyor, tüm kodlar olması gerektiği yerde. (Şimdilik) 😂İki branch'ı da ayrı ayrı geliştirmeye devam ediyordum. Noldu nasıl oldu hiç anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

200.000 km yapmış 10 senelik SUV alınır mı? Yoksa sıfır panelvan mı alınır? İki kıstas var geniş hacim ve birazcık arazi yeteneği. (İşletme maliyetleri yakın oluyor) Yani tatil yörelerinde toprak, yokuş yollar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Երկու աշխարհներ

😉 Facebook https://www.facebook.com/AtheistRevolution.am🐦 Twitter https://twitter.com/AtheistArm📲 Telegram https://t.me/AtheistArmenia📷 Instagram https:/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu çadır 500tl fiyatı iyi midir? Aynı kalitede daha ucuz alternatifi var mıdır?

KAMP ÇADIRLARI, TENTELERİ - MH100 FRESH & BLACK ÇADIR

540,00 TL - KAMP ÇADIRLARI, TENTELERİ - MH100 FRESH & BLACK ÇADIR - QUECHUA
BeğenFavori PaylaşYorum yap