Bu nedir böyle? Raspberry'nin 3bin tl olduğu yerde ubuntu kurarak çalıştırılabilir. Tüketimi ne acaba. İnceleme de bulamadım. Media server, web server vs olarak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Ziraat'e Online Kur korumalı hesap açma yeteneği gelmiş. Hiç söylemiyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Raspberry'ye bağlamak için SSD arıyorum. Bu iş görür mü dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fiyatlar saçma sapan. Akakçe'de sıcak fırsat diye listelenmiş. Robotistanda bin tl. Yani bu üründen piyasaya pay biçin. Dikkat edin kazıklanmayın.

Edit: Gerçekten sıcak fırsatmış. 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi kur ve faizi ilgilendiren kararla ilgili;

Alınan kararı anladık mı,
Kafamızda sistemin işleyişini simüle ettik mi,
Diğer değişkenleri de bu simülasyon içinde tekrar hesaba kattık/değerlendirdik mi,
Kendimizi yatırımcı yerine koyduk mu,

... falan fişman. Böyle düşündükten sonra yorum yapıyorduk dimi?

Yoksa direk göm göm göm mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • OLDBoy @oldboy

  Gömsen ne olur gömmesen ne olur, ortada anlık sonucu olumlu olan bir hamle var. Kısa vadede de yine olumlu seyir devam edebilir. Ama orta ve uzun vadede uygulama birçok soru işareti barındırıyor. Bu uygulamada esas olarak ekonomi yönetiminde hiçbir değişiklik yapmadan, daha önce başarısız olmuş bir yönetim şekline eskisinden daha fazla kaynak emanet ediliyor. E bu da endişe uyandırıyor insanlarda doğal olarak.

 • RDR @rdr

  Sizi anlıyorum ama siz şeyi atlıyorsunuz, "güven" meselesini 🙂 Biraz da siz hak verin, şimdiye kadar 40 kere dediğinden dönmüş bir iktidar var, deneme yanılma yolunu seçip en temel gerçekleri bile boşa sayan bir inadı olan bir iktidar. Daha bir kaç ay önce merkez bankası başkanı (ki kendisi emir subayı olur) enflasyondan az faiz vermeyeceğiz dedi gelir gelmez. Sonra çekirdek enflasyona bakacağız dedi (o zaman daha düşüktü), çekirdek enflasyon da yüksek çıkınca (TUİK hesaplıyor bunu da) yine çark edip başa döndüler, vs vs vs.

  • YasinC @yasinc

   Siz anlıyorsunuz ancak deepl anlamak istemiyor. Mücahit Birinci gibi, monolog bir konuşma yapıyorsunuz aslında.

  • deepL @deepl

   Bunun belki seçimlere kadar zaman kazandıracak bir hamle olduğunu biliyorum zaten rahat olun. Güvenin olmadığını da biliyorum. Yazılımcı kafasıyla düşününce loop içinde doların etkisizleşeceğini ön görüyorum. Herkes aksini söyleyince neyi kaçırıyorum acaba diye soruyorum kendime. Neyi kaçırıyorum? Neden dolar artacak. Tamam bir miktar artabilir ama para basıp hiperenfilasyon ortaya çıkaracak kadar ne olabilir de dolar artabilir. Bir miktar artınca MB müdahale edip dengede tutamaz mı? Hükümetin elindeki diğer araçlarla bu güreş sürdürülebilir mi? Bir süre sonra dolar ilgi kaybedince durulmaz mı? Yani kazanılan bu zaman seçimlere kadar ekonomiyi götürür mü TR şartlarında o kadarını da bilmiyorum ama bu araçtan kaynaklanan enfilasyon artışı yavaş olacak diye düşünüyorum. Herkes bir sinir harbi içinde. Arkadaşım varsa tasarrufunuz değerlendirin sövüp sayacağınız yerde. Bu "göm"meler içinde insanların kafası karışıyor ve fırsatları kaçırıyor diye düşünüyorum.
    

Mümkün olan en ucuz flash belleği nereden alırım. İçerik koyup hediye edeceğim yani geri almayacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13