Superonline sabit ip ücretini 65TL yapmış. Ben üzerine koyup DigitalOcean'dan VPS hizmeti alsam. Onun IP'sini evdeki networke tunelleyebilir miyim? Veya yönlendirebilir miyim? Bir yöntemi varsa gerisini ben araştırırım. CGN de var tabi. Tşkler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Sarı sitede sıradan bir ilan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

25bin'e kadar oyun bilgisayarı? AMD mi, intel tercih etmeli? Son trend nedir? (Monitör de bu bütçe içinde)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI Afterburner yolun sonuna geldi

MSI Afterburner yazılımının geliştiricisi Rus Alexey Nicolaychuk, ambargo nedeniyle 1 yıldır MSI’dan ödeme alamadığını ve gönüllü devam ettirdiği projeye artık gücünün yetmediğini belirtti.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fullmoon @dolunay

  Putin'in dinyaya verdiği birbaşka zarar 🙁 MSI tayvan firması, yani Çin sayılır, ABD değil,m AB değil, para göndermeninm bir yolunu bulabilirdi, 1 yıl kısa süre değil.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   Bu Putin'in verdiği zarar değil, gerzek firma ve ülkelerin sırf dünyaya cici gözükmek için yaptığı salaklıklardan birisi.

  • Fullmoon @dolunay

   @vitalyscherbo Bu geliştiriciyi orduya alıp savaşa gönderseydi ne diyecektiniz merak ettim. Sonuçta Putin'in yapması. Ayrıca ben Putin'e karşı her türlü ambargoyu destekliyorum, gerekirse başka ülkeden yazılımcı bulsunlar, daha güzelini yaptırsınlar, o kadar da zor değil.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @dolunay Zorla alıp orduya gönderebilir tabi ki, bunu tüm ülkeler kendi vatandaşlarına yapabilir. Adamın suçu ne ki? Seçim hakkı mı var? Bu savaşı destekleyen herhangi bir paylaşımı olmuş mu? Ben sadece bu kişi özelinde de konuşmuyorum; adamlar üniversite derslerinden Dostoyevski'yi, Tolstoy'u çıkardılar. Yani bu nasıl bir akıl tutulmasıdır. İşte bu öküzlemesine tepkilere kızıyorum.

  • Fullmoon @dolunay

   @vitalyscherbo İşgalin, katliamın sıcağı sıcağına biraz sert tepkiler verilmiş olabilr, o düzeltilir, ben hata yapacaksam doğru yönde yapılmasını tercih ederim. Yani verilen tepkileri aşırı bile olsa destekliyorum, az tepki verileceğine çok verilmesini doğru buluyorum. Saldırgan işgalci taraf olarak olanların nedeni Putin'dir, şeklinde düşünüyorum.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @dolunay Ben hiç öyle düşünmüyorum. Mesleğim gereği çalıştığımız Rus bilim insanları daha savaş yeni başladığı zamanlar diğer ülkelerin uygulayacakları yaptırımların kendileri gibi bu savaşa karşı olan insanların hayatlarını zorlaştırmaktan başka hiçbir işe yaramayacağını söylemişti, nitekim öyle oldu. Bir yandan Putin bir yandan da enerji krizi korkusundan Rusya'ya dişe dokunur bir yaptırım uygulayamayan basiretsiz batılı ülkeler yüzünden bahsettiğim bilim insanları ve bu haberdeki yazılımcı arkadaş gibi insanlar işlerinden oldu, hayatları kaydı. 1 yıldır saçmalamaktan başka bir şey yapamayan batılı ülkeler Putin bu savaşı başlatmasaydı bunlar yaşanmazdı diyerek kendi salaklıklarını bastıramazlar maalesef.

İki adet tws kulaklığım, QCYT5 ve QCYT13 sağ kulaklıktan çıtır, çıtır çıtlama sesi vermeye başladı. Tesadüf olamaz heralde. Ürün tasarımında sıkıntı olabilir belki. Şu an için bu markayı önermiyorum artık. Ucuz oldukları için pek üzülmedim ama hoş bir deneyim de değil tabiki. #DeneyimPaylaşımı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  İkisi de sağ kulaktan yapıyorsa sizden kaynaklanıyor olma ihtimalini de dahil etmek lazım. Kulak sıvınız vs akıp kulaklığı bozuyor olabilir. Ya da yatarken sağ kulağınızın üstüne kulaklık varken yatıyorsanız kulak kabininiz kulaklığın diyaframına zarar vermiş olabilir. Bu ihtimalleri de değerlendirmek lazım.

  • deepL @deepl

   Yok yahu. Yatarken dinlemem hiç. Kulağım da akmaz öyle. Hatta hiç akmaz. Hadi aktı diyelim. Cihazın içine girmesi için kulak kirinin bayağı akışkan olması gerekir. Bu kadar akan bir kulağım olsa zaten bu ihtimali de değerlendirirdim. Ama şimdi düşündüm de. Haklı olabilirsin. Kulağıma yanlış takarak hatayı ben yapmış olabilirim. 😒

 • Burhan @epsilon

  T5 çok çabuk bozuldu çöp oldu T13 kaliteli değil bakalım ne kadar idare edecek

23 - 25 senelik windows maceramda ilk defa bir update düzenimi bozdu. Windows 11 - 22H2 güncellemesi Scheduled Task'ları bozuyor arkadaşlar. Bu özelliği kullanan varsa güncellemesin. Çözümü de yok şu an için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Resimdekini nasıl bilirsiniz? 2 fanla geliyormuş. Bir de buna LED'li fan alacağız dimi. Önüne yüze 3 tane koysak trendi yakalar miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

VDS kiralayan var mı aramızda. Yönetim tarafında VPS'e göre eksileri çok mu? Aynı paraya daha çok sistem kaynağı veriyor VDS tarafında firmalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  eksileri derken? yönetim olarak çok bir farkı yok aslında ama kaynak kullanım olayı farklı

  VDS - Virtual Dedicated Server - Sanal Kaynakları Tamamen Sana Ayrılmış Özel Sunucu
  VPS - Virtual Private Server - Sanal Kaynakları Paylaşımlı Özel Sunucu

  gerçek anlamda vds olunca 1 core diyorsa o 1 core senindir, ama vps olunca 1 coredan ihtiyacın kadar yararlanırsın sonra salarsın 😀

  kabaca böyle bir durum

 • turker @turker

  sürekli %50+ cpu lazım değilse vps al kullan

 • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

  Odaweb'den web hosting aldım. 2 yıl kullandım. sonra bir kaç web sitesi daha kurmam gerekti, web hostingi de baya iyiydi VDS aldım. Hiç memnun kalmadım. Çünkü VDS'le beraber ne LiteSpeed geliyor ne benzer hizmetler geliyor. VPS zaten VDS'den de beter. Hala o VDS duruyor ama ana sitemi farklı firmaya taşıdım. Eğer çok fazla web siteniz yoksa web hosting öneririm. Çok site varsa da VDS öneririm VPS'e pek girmeyin.

 • deepL @deepl

  Genel cevap;
  VPS'i zaten çoktandır kullanıyorum. Bir uygulamam için backend sistemi olarak. LAMP stack kuruyorum. Node, python scriptleri falan. Yönetimi SSH üzerinden yapıyorum. Kodlamayı VSCode üzerinden remote SSH eklentisiyle yapıyorum. Her şey yolunda. VDS'ye geçersem fazladan bir CPU çekirdeği kazanıyorum aynı paraya. DB yedeklemeleri daha hızlı olur düşüncesindeyim. Yedeklemede %100'e vuruyor bir çekirdek. O açıdan. VDS'te olsa aynı setup'ı kullanacağım ama daha önce kullanmadığım için bilmem gereken bir şey var mı diye merak ettim.

Süperonline Fiber 100Mbps'lik paketlere kafasına göre 500Mbps mi veriyor? Eniştem beni kandırıyor mu? 😀 500Mbps bağlantısı var. 180tl ödüyorum diyor. Yeni abone olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7