Samsung'un amiral gemi modeli Galaxy S5 haricinde daha üst donanımlara sahip premium sınıf bir akıllı telefon satışa sunacağı uzun süredir konuşuluyor ve bu cihazın Galaxy S5 Prime olması bekleniyor.

Ağırlıklı olarak Güney Kore kaynaklarından elde edilen bilgilerin yanında şimdi görseller de gelmeye başladı. Yeni görseller Galaxy S5 Prime olduğu iddia edilen cihaza ait ayrıntılı bilgiler veriyor.

Galaxy S5 Prime'nin donanımı büyük farklılık gösterse de asıl farklılık tasarımda göze çarpıyor. Uzun süredir Samsung'un yumuşak karnı konumundaki plastik kasa tasarımı Galaxy S5 Prime ile yerini alüminyum alaşıma bırakıyor. Cihazın alt kısmına hoparlör konumlandırılırken fiziksel tuşlar ise yerini koruyor.

Galaxy S5 Prime donanım açısından LG G3'ü hedef alıyor. 5.2 inçlik ekranda 2560x1440 piksel çözünürlük sunan cihaz gücünü ise Snapdragon 805 yongasetinden alıyor. Eğer iddialar doğruysa tanıtıldığında Galaxy S5 Prime dünyanın ilk Snapdragon 805 yongaseti içeren cihazı olacak.

Mevcut mimariye göre daha yüksek performansı daha az enerji tüketerek sunan 4 adet Krait 450 çekirdeğine sahip olan Snapdragon 805, şu anki en iyi Adreno grafik biriminden yüzde 40-50 arasında daha yüksek performans sunan Adreno 420 grafik birimine sahip olacak.

Cihazda 3GB RAM, Android 4.4.3 işletim sistemi, daha güçlü bir batarya şeklinde diğer özellikler olacağı ifade ediliyor. Aslında Galaxy S5'in yukarıda bahsedilen özelliklerle çıkacağı iddia edilmiş, Samsung'un yüksek üretim rakamlarına ulaşamayacağı endişesi nedeniyle yeni bir versiyon olmasına karar verildiği gündeme gelmişti. Galaxy S5 Prime modelinin Haziran sonlarına doğru tanıtılacağı dile getiriliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fransa merkezli medya grubu Vivendi, Perşembe günü yaptığı açıklamada ABD'li video oyun şirketi Activision Blizzard'daki hisselerinin yüzde 5,8'ini 866 milyon dolar civarında satacağını duyurdu. Bu satış ardından Vivendi'nin Activision'daki hisseleri yarı yarıya azalmış olacak. Şirket geri kalan hisselerini ise daha sonra satmayı planladığını kaydetti. Satış ön talep toplama süreci ile yapılacak. Sonucun New York'un Nasdaq borsası açılmadan önce açıklanması bekleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
byonur paylaştı.

Mount & Blade serisinin yapımcısı TaleWorlds, Haftalık Gündem Değerlendirmesi ve Tozlu Raflar bölümlerimize destek veriyor. TeknoSeyir'e gösterdikleri ilgiye teşekkür ederiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30

Gameloft'ın paylaştığı yeni detaylara göre, Modern Combat 5: Blackout yeni bir ilerleme sistemiyle birlikte gelecek. Bu yeni ilerleme sistemi sayesinde, karakter gelişimi modlar arasında paylaşılabilecek. Yani tek oyunculu modu bitirip çok oyunculu moda geçmeye karar veren bir oyuncu, karakterini ve açtığı silahları yeniden geliştirmek zorunda kalmayacak. Aynı durum, öncelikli olarak çok oyunculu modu oynamayı tercih eden oyuncular için de geçerli olacak

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB bellek şeklinde olan Keepod, Android 4.4 işletim sistemini içerisinde barındırmakta. Yaptığınız ayarları içerisindeki 8 GB'lık hafızada saklayabilen belleği gittiğiniz yerlerdeki bilgisayarlara takarak, işlem yapabiliyorsunuz. Özellikle eski bilgisayarlarda gözle görülür bir biçimde performanslı çalışan Keepod, bilgisayarın yok denilecek kadar az olduğu Afrika ülkeleri düşünülerek geliştirilmiş.

7 Dolar'a satılacak olan ve şu an test aşaması devam eden cihaz sayesinde, fakir ülkelerde yaşayanların bilgiye daha kolay erişip, gelişmesi amaçlanıyor

Keepod Unite for Mathare

Visit our Indiegogo campaign at: http://igg.me/at/keepod/ 5 billion people, 70% of the world's population, are still without access to personal computing. Be a part of the team who set out to bridge...
BeğenFavori PaylaşYorum yap