Fleksy Keyboard

AppStore da uygulama için yaptığım yorumu aynen yapıştırıyorum.

Okumadan önce: Aşağıdaki yazıyı AppStore'a iPhone5'den klasik Türkçe klavyeye geçerek yazabildiım. Nedenini bilmediğim sorun yüzünden yorum yeri bembeyaz oluyor ve yazdıklarım da görünmüyordu. Bunu da belirtmek istedim.
İnceleme içinde inceleme gibi oldu ama idare edin.
Şuan için 4 puanı hakediyor ancak paranıza değecektir...
Saygılar...

Karşılaştığım Eksiklikler!

Öncelikle belirteyim iki gündür kullanıyorum ve genel manada kişisel yazışmalarımda kullandığım kelimeleri öğrenmesi başlarda zaman aldı. Sürekli kelime ekledim şu an için ortalamanın üstü bi hızda yazabiliyorum.
En can sıkıcı durum olarak herhangi bi yere e-posta girerken "nokta" koyduktan sonra otomatik boşluk bırakması diyebilirim. Çünkü silmeye çalıştığım boşlukla beraber bütün yazdıklarımı sildiğim oldu ve klavyeyi klasiğe çevirmek zorunda kaldım. Fast delete özelliği zaten kapalı durumda.
AYRICA! Buraya yazdığım yorumu da klasik klavye kullanarak giriyorum nedendir bilmem fleksy açıkken yazdıklarım görünmüyor ki bu baya büyük bi ofsayt! Tek yıldız vermem bundan ötürüdür.
Geribildirim istiyorsunuz ve yorum yaparken klavye sorun yaratıyor şaka gibi...
Yukarıda belirttim "Fast Delete" kapalı ancak KAPALI OLMASINA rağmen yazdığımı birden bire sildiğim çok sık başıma geldi.
Whatsapp çok sık kullanıyorum ve yatay konumda yazmaya geçtiğimde klavye bütün ekranı kaplıyor ve konuşma penceresindeki yazılar okunmaz oluyor. Sonra anlam veremediğim biçimde normale dönüyor. Klavye boyutu da orta büyüklükte ayarlı ve spacebar görünür şekilde kullanıyorum.
Daha eğitici ve kolay öğretici şekilde konabilir uygulama içindeki tutorial bence yetersiz.
İmleci kaydırma özelliği eklenebilir ki eklenirse muhteşem olur. Spacebar üzerinde parmağı sağa veya sola kaydırarak olabilir seçilebilir özellik olarak eklenmeli.
Emoji klavyeye geçiş sağ tarafta enter'a basılı tutup yapılıyor. Kesinlikle alışkanlık dışı buldum tersime geliyor.
Ekstra olarak kolay kopyalama ve yapıştırma favori kelime gurubu oluşturup listeden seçip kelimeyi hızlı yapıştırma özelliği eklenebilir ki bu da oldukça kullanışlı olur.
Dediklerim ne kadar kaale alınır bilemem ama ben klavyeyi swype'dan çok daha başarılı buldum. Alışma süresi olarak yazma tarzınıza veya kullandığınız Türkçe'ye bağlı olarak değişecektir ama çok yazışıyorsanız iki yada üç gün sonrasında klasik klavyeden biraz daha rahat yazdığımı söyleyebilirim.
ID/PASS girerken şifre satırına geçildiğinde fleksy devre dışı kalıyor ve klasik klavye kullanıyorsunuz. Bu da zannedersem Apple tarafından engellenmiş.
Dediğim gibi kaale alınırsam çok daha başarılı olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HAMA HM.102094

#lightning usb data kablosu perte çıkan #Apple #iPhone #iPhone5 #iPhone5S #iPad #iPadAir #iPadMini kullanıcıları?
toplaşın ilk incelememi daha doğrusu #HAMA marka kablodan nasıl memnun kaldığımı anlatıyorum…

-Model kodu olarak: 00102094 yada HM.102094 diye aratabilirsiniz

- öncelikle şunu belirtmeliyim, eğer siz herhangi bir apple ürününe, “bir yakınım tarafından hediye” sıfatıyla sahip olmadıysanız buyurun okumaya devam edin, halinden memnun olanlar (“kablonun incelemesi mi olur arkadaş?” diyecek olan arkadaşlar için) tamamını okumasanız da olur direkt ÖZETİ okuyabilirsiniz.

-bir yıldır sahip olduğum telefonumun kutudan çıkan kablosunun lightning bağlantı tarafında oluşan kabak çiçeği gibi diye tabir ettiğimiz açılımları malumunuz…

-eğer henüz başınıza gelmediyse geçici çözüm olarak; herhangi bir elektronik marketinden “daralan makaron” bulabileceğinizi varsayıyorum. bunun uygulamasını google da aratarak kendiniz de yapabilirsiniz.

- esas konuya gelmeden önce de, #gittigidiyor dan lightning kablolarına nasıl olsa ucuz diyerek yapmış olduğum masrafla şimdi ikinci hama kabloyu alır ölene kadar kullanırdım.

-şarj aletini ve kablosunu yanında taşıyan biri olarak, ölene kadar diyorum çünkü gerçekten de tahminimden de sağlammış. kablo eğilip bükülmelerine dikkat ederim ve düzgünce sarıp muhafaza ederim ancak apple’ın orjinal kablosu bu kadar özene rağmen ömrünü çabuk doldurdu.

-ürünü #mediamarkt’dan dolar kuru da düşükken aralık 2013’de 45TL gibi bir rakama mecbur kalarak almıştım ve 45TL evlat acısı gibi oturmuştu içime… şimdi incelemeyi yazmadan önce fiyatlara baktım 60-70 arası oynuyor. keşke iki tane alsaymışım diyorum şimdi.

-hama’yı tercih etmeden önce de araştırdım ve yanılmıyorsam #trust’ın 2metrelik modeli arasında kararsız kaldım. 45TL o an daha uygun geldi. hama’nın bu modeli 1.5 metre.

-yukarıda da belirttiğim gibi genelde şarj aletini ve kablosunu yanımda taşıyorum ve bu yüzden çabuk yıpranıyor kablolar. ancak özellikle telefona bağladığım lightning tarafı kesinlikle (kalın uçlu nokia şarj aleti kadar hatta daha fazla) sağlam!

-sonuçta bu firma parasının hakkını veren ürünler üreten bir firma olarak aklımda kalacaktır. noname kablolara kesinlikle bulaşmayın. zaten yanılmıyorsam #iOS7 ile birlikte gelen bir durumdur Apple tarafından lisanslanmış kabloların cihaza bağlandığında oto-kontrolü yapılıyor. lisanssız kablo olsa bile pratikte noname kablolar ile sorun yaşamadım ama insanın içine kurt düşüyor. ama dediğim gibi boş verin bir kere paraya kıyın içiniz rahat olsun…

ÖZET:
BU KABLO SAĞLAMDIR KARDEŞİM, GÖZÜN KAPALI ALABİLİRSİN.

Güncel fiyatına bakarak puanım 9 (:

Saygılar…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8