HAMA HM.102094

#lightning usb data kablosu perte çıkan #Apple #iPhone #iPhone5 #iPhone5S #iPad #iPadAir #iPadMini kullanıcıları?
toplaşın ilk incelememi daha doğrusu #HAMA marka kablodan nasıl memnun kaldığımı anlatıyorum…

-Model kodu olarak: 00102094 yada HM.102094 diye aratabilirsiniz

- öncelikle şunu belirtmeliyim, eğer siz herhangi bir apple ürününe, “bir yakınım tarafından hediye” sıfatıyla sahip olmadıysanız buyurun okumaya devam edin, halinden memnun olanlar (“kablonun incelemesi mi olur arkadaş?” diyecek olan arkadaşlar için) tamamını okumasanız da olur direkt ÖZETİ okuyabilirsiniz.

-bir yıldır sahip olduğum telefonumun kutudan çıkan kablosunun lightning bağlantı tarafında oluşan kabak çiçeği gibi diye tabir ettiğimiz açılımları malumunuz…

-eğer henüz başınıza gelmediyse geçici çözüm olarak; herhangi bir elektronik marketinden “daralan makaron” bulabileceğinizi varsayıyorum. bunun uygulamasını google da aratarak kendiniz de yapabilirsiniz.

- esas konuya gelmeden önce de, #gittigidiyor dan lightning kablolarına nasıl olsa ucuz diyerek yapmış olduğum masrafla şimdi ikinci hama kabloyu alır ölene kadar kullanırdım.

-şarj aletini ve kablosunu yanında taşıyan biri olarak, ölene kadar diyorum çünkü gerçekten de tahminimden de sağlammış. kablo eğilip bükülmelerine dikkat ederim ve düzgünce sarıp muhafaza ederim ancak apple’ın orjinal kablosu bu kadar özene rağmen ömrünü çabuk doldurdu.

-ürünü #mediamarkt’dan dolar kuru da düşükken aralık 2013’de 45TL gibi bir rakama mecbur kalarak almıştım ve 45TL evlat acısı gibi oturmuştu içime… şimdi incelemeyi yazmadan önce fiyatlara baktım 60-70 arası oynuyor. keşke iki tane alsaymışım diyorum şimdi.

-hama’yı tercih etmeden önce de araştırdım ve yanılmıyorsam #trust’ın 2metrelik modeli arasında kararsız kaldım. 45TL o an daha uygun geldi. hama’nın bu modeli 1.5 metre.

-yukarıda da belirttiğim gibi genelde şarj aletini ve kablosunu yanımda taşıyorum ve bu yüzden çabuk yıpranıyor kablolar. ancak özellikle telefona bağladığım lightning tarafı kesinlikle (kalın uçlu nokia şarj aleti kadar hatta daha fazla) sağlam!

-sonuçta bu firma parasının hakkını veren ürünler üreten bir firma olarak aklımda kalacaktır. noname kablolara kesinlikle bulaşmayın. zaten yanılmıyorsam #iOS7 ile birlikte gelen bir durumdur Apple tarafından lisanslanmış kabloların cihaza bağlandığında oto-kontrolü yapılıyor. lisanssız kablo olsa bile pratikte noname kablolar ile sorun yaşamadım ama insanın içine kurt düşüyor. ama dediğim gibi boş verin bir kere paraya kıyın içiniz rahat olsun…

ÖZET:
BU KABLO SAĞLAMDIR KARDEŞİM, GÖZÜN KAPALI ALABİLİRSİN.

Güncel fiyatına bakarak puanım 9 (:

Saygılar…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler