Pandora's Box 3 (Jamma Çoklu Oyun Kartı)

Evinde Arcade Kabini (halk dilinde Atari) olan şanslı kişilerden biriyim 🙂 Bu cihazlarda oyun oynamak için Jamma (Japan Amusement Machine and Marketing Association) destekli bir oyun kartına ihtiyacınız bulunmakta. Bu kartlar 100 TL -1500 TL arasında değişen fiyatlarda piyasada bulunuyor. Eski baba oyunlar Final Fight (Hagar), Cadillac and Dinosaurs (Mustafa), Street Fighter, Snow Bross, Gals Panic (Karı soymaca) gibi oyunları tek tek bulmak da, para harcamak da pek imkânlar dahilinde değil. Bu konuda Çin'li abiler yine bir çözüm bulup Pandora's Box adını verdikleri bir kart geliştirmişler. Aslında kart jamma girişli MAME çalıştıran bir emulatör pc gibi bir şey. Detay çok önemli değil, Arcade kabinde bunu ekleyince oyun derdiniz kalmıyor ve menüden oyunları seçip oynayabiliyorsunuz.

Arcade kabin aldıktan sonra çeşitli zamanlarda farklı farklı çoklu oyun kartları denedim. Just Another Pandora's Box, Pandora's Box 2 ve nihayet Pandora's Box 3'e geçiş yaptım. İçinde diğer kartlarda pek görmeye alışkın olmadığım bir çok oyun bulunmakta.

Kart kaliteli ve diğer kullandığım kartlara göre daha heybetli büyük. Üzerinde vga ve ses çıkışı ve bios tuşu var. İçinden standart minik kitapçık ve basit yapıştırma çıkıyor. Jamma üzerinden kartı takıyoruz ve açılışı yapıyoruz. Kartın açılışında güzel bir video ile hızlıca oyun türleri tanıtılıyor ve bir abla "Pandora's Box 3" diyor. 520 oyunluk liste açılıyor.

Detaylı bir video:

Diğer kullandığım kartlara göre oyunlar arası geçiş hızı dikkatimi çekti. Oyunlardan rastgele açtıklarımın da yüklemeleri gayet iyi. Bir kaç oyundan sonra hemen bios tuşuna basıp system settings menüsünü açıyorum.

Menüler:
IO TEST: Daha önce diğer kartlarımda görmediğim, kol ve tuşları test edebileceğiniz bir menü.
CREDIT SETTIGNG: Kaç jeton atınca kredi artacağını seçtiğimiz standart menü.
EXIT GAME MODE: Oyundan çıkış için ne yapılmalı. Ben her zaman Menu tuşunu seçiyorum. P1 Start tuşuna basılı tutulunca ana menüye dönmeye yarıyor.
AUTO EXIT: Jeton atılmazsa ne kadar zamanda ana menüye dönüş süresi. Stardart 3 dakika seçiyorum ben.
GAME CONFIGURATION: Bazı oyanları kapatma (menüden çıkartma), oyunların zorluk seviyeleri, hak vb. ayarları yaptığınız yer. Zamanınız varsa 520 oyundan en iyi 100 taneyi seçebilirsiniz.
BOOK KEEPING: Daha önce diğer kartlarda görmediğim gizemli menü (!) 8 haneli bir password soruyor. Edit: Cihaza atılan jeton sayısını resetlemeye sadece yarıyormuş Gülümseme
SAVE SETTINGS & ROOT: Ayarları sakla, resetle heyecana devam menüsü.
FACTORY SETTINGS & ROOT: Her bir ayarı başa döndür menüsü.

Oyun listesini incelediğinizde mavi ile işaretli oyunlar dikkatinizi çekecektir.
http://www.smallcab.net/telechargement/liste/Pandora%20Box%203%20520in1%20Game%20list.pdf
Benim için özellikle; Sunset Riders, Galaga, Tumble Pop, Contra, Donkey Kong, Michael Jackson's Moonwalker, Jackie Chan, Snow Bros oyunları dikkatimi çekti. Açıkçası bu oyunların bazıları için orijinal board almayı bile düşünmüştüm. Nihayet bu beni tatmin etti. Oyunların hızları, sesleri vs hoş ama daha önceki kartlarımda olan Snow Bros'un yine sesleri orijinal değil... Tumble Pop ise bir kademe yavaş... Nedendir bilemedim. Diğer oyunlarda performans çok çok iyi.

Aldığım tüm kartların içini açıp inceliyordum. Bunu açmadım. Böyle daha güzel gözüküyor Göz kırpan Pandora'nın kutusunu açıp başıma bela açmak istemiyorum :p
Kargo dahil Aliexpress üzerinden 35-50$ civarı fiyatı var. Yaklaşık 25 günde elinizde olur cihaz. Özetle tavsiye ederim Göz kırpan

Bilgi: İlerleyen zamanda kendi videomu da çektim.
Pandora's Box 3 ile ilgili minik amatör, bol hatalı bir video da çektim.520 oyun, 540 değil. Video titrek cep telefonu ile, çok fazla deneme ile çekildi...  Gülümseme

Bu da mutlu son fotom olsun 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap