Bu otomatik ödeme talimatları olmasa ne yaparım bilmiyorum. Yıllar önce tüm faturalara tanımladım ve kafam çok rahat. Bu ay ödemiş miydim? Son ödeme tarihi geçti mi? Gecikme faizi uygulanır mı? gibi dertler yok ve zaten 21. yüzyılda olmasın da. Hesapta para olduğu sürece tıkır tıkır ödüyor. Hiç öyle acaba ödendi mi diye kontrol etmiyorum çünkü yıllardan beri hiç problem olmadı. Her faturanın tarihini, miktarını falan kafada tutmak çok zor günümüzde ve ödemeyi unutunca hemen tepene çöküyorlar, hiç acımıyorlar. Birkaç günlük gecikmede problem oluyor mu bilmiyorum ama uzun süre unutulursa veya ödenmezse sorun olur bence. Zaten ben her ay banka uygulamasından tek tek kontrol ediyorum ödenmiş mi diye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Faturalar mail geldiği an ödüyorum girip on saniye. Kayıtlı zaten işlemlerde. Yoğun bir an ise takvime hatırlatıcı düşüyorum. Nedense ısınamadım bir türlü. Büyük rahatlık aslında.😁 Kontrol bende değil gibi hissediyorum sanırım.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Kredi kartında yer olmuyor. Ne zaman çekeceği belli değil. Komple bankaya devrettim ama kontrol etmek gerekiypr. İş bankası bu konuda çok başarılı, fatura ödenmeden 1 hafta önce haber veriyor. Denizbank çok kötü, 100 liralık faturanız ödenememiştir diye mesaj atıyor. Hangi fatura Allah bilir 🙂 Çift çekme olayları oluyorsa, çok kötü. Takip etmek çok zor.

 • Nakahella @nakah

  Otomatik ödeme kullanmayan insan kalmamıştır diyordum ama site beni yine yanıltmadı. Elle fatura ödemek mi kaldı, yok bir de gidin ptt'ye sıra bekleyin bari. 😀

 • Halil @hcaktuna

  Ben hala güvenemiyorum. Bir kaç kere sıkıntı yaşayan arkadaşlarım oldu. O yüzden maaş yatınca tüm faturaları girip 10 saniyede ödüyorum. Zaten hepsi kayıtlı sisteme.