Paylaş Paylaş

Oyun Gündemi 2020/50

Tansel ve Uğur oyun gündemini canlı yayında değerlendiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  CP'nin bu halde çıkmasından hoşnut olan varsa zaten onları hiç değerlendirmeye almaya gerek yok o kişileri 😀 Ama lütfen işi nefret kusma boyutuna da getirmeyin ya 😀 Özellikle Tansel için söylüyorum yani bu kadara da gerek yok iş hater'lık boyutuna gitmemeli. Siz konuşurken belki öyle düşünmüyorsunuz ama söyleyiş biçimi eleştiriyi aşıp nefret kusma gibi gözüküyor izlerken(Tansel için söylüyorum). Tamam oyun için beklentisi yokmuş, muhtemelen düzelse de oynamazmış ilgisini çekmiyormuş tamam, olabilir gayet normal abi o zaman eleştiri yapıp geçilebilir normal şekilde, böyle nefret kusar gibi tekrar tekrar... hırslı hırslı konuşmaya gerek yok. İlgini çekmiyorsa sürekli konunun üstünden tekrar tekrar geçip bu kadar abartmanın ne anlamı var? Oyun düzgün çıksa da zaten Tansel'in fazla ilgisini çekmeyecek bir oyundu, oyunun çıkışından önce sürekli CP konuşulması da canını sıktı ve bu yüzden bu kadar abartarak tepki veriyor olaya, izlerken bu yansıyor. Oyun çıkmadan önce de oyunun konusu geçtiğinde söylediklerinden anlaşılıyordu yaklaşımı. Ama bunu işte bu kadar subjektif hale getirmeye gerek yok. Cyberpunk'ın övülecek taraflarından çok şu an için eksik ve hatalı yanları var, bunun eleştirilmesi gerek nefret kusulması değil... Amaç bu olmasa bile izleyiciye(en azından bana) yansıyan bu... Gıyabında konuşmuş gibi oluyorum ancak hesabı yok burada yani.. ne yapayım... 🙂 Tansel'i seviyoruz bu arada yanlış anlaşılmasın 🙂

  Ve CDP'yi EA Activision klasmanına sokmak fazla sanki biraz. Ubisoft desek olur 🙂 Ubisoft'un da hep hatalı eksik oyunlar çıkardığı oluyor ama ne yapıp edip toparlıyor. Kaç yıllık ölü doğmuş For Honor'a hala güncelleme getiriyorlar yani ne diyeyim(kendim oynamadım). Ghost Recon'lar bile toparlanmış ve hala güncelleniyor diyorlar(oynamadım)

  • bdivrik @bdivrik

   o zaman meşhur banker bilo daki gibi önce bi sor bakalım dolandırdı adam ama niye dolandırdı.
   besim tibuğun dediğin söyledi zaten boşuna konuşuyoruz diye adam dolandırmış hala nefret kusuyorsunuz demek ne kadar mantıklı dolandırıcılığın tdk manasınamı bakalım. bunu kabullenmekle elimize ne geçecek. niye dolandırıcıları kabul etmek zorundayız bunun mantığı nerde

  • reducto @protego

   @bdivrik Ben bir şeyi kabullenelim demedim? No Man's Sky gibi Star Citizen gibi tepki gösterilmesi ve eleştirilmesi gerek. Ancak tepkinin de dozu var. No Man's Sky'la Star Citizen'ın toplamına yapılmayan şey yapıldı bu oyuna. Niye? Yazdığım şeyleri tekrar bir okuyup ona göre cevap yazın bence

  • bdivrik @bdivrik

   @protego star citizen in kitlesi kabul etmiş zaten onunla durumun farkında olan herkes dalga geçiyor.kendi kitlesi bir şekilde kabul etmiş bir şey konuşmaya gerek yok.
   no man sky da pek öyle idare edilmedi gayette mahkemeye verildi.steam 2 saat lik oynama limitini bu oyun için kaldırıp 2 saatten fazla oynayanlarında iadesini kabul etti.
   belkide no man sky da daha fazla tepki gösterilseydi bu adamlar göstere göstere dolandırıcılık yapamazdı.
   önceden yapılmadı diye bunada ses çıkarılmazsa oyun firmaları oyunları yarım cıkarıp söğüşlemeye devam edecek.artı olarakda firmanın idare edilebilmesi için hiç bir sebep yok .ortada ayıp bir ürün var ve bu ürün ağaçta yetişmiyor gayette kendi elleri ile hazırladılar test ettiler baktılar hiç bir şeye benzemeyen bir şey çıktı ortaya ama bu kadar pr ile biz bunu nasıl olsa kakalarız dediler.böyle bir şeyin idare edilebilecek hiç bir şeyi yok.

  • reducto @protego

   @bdivrik Yahu idare edilsin demedim. Ses çıkarılmasın demedim. Söylemediğim şeyleri nasıl bir zihniyetle söylemişim gibi aksettiriyorsunuz? Daha cevap yazmayacağım iyi günler.

 • Aefefgrgg @aefefgrgg

  Yıllarca insanları orijinal oyunlara ve platformlara yönlendirdiği. Fakat en sonunda baskıya, sansüre ve her türlü otoriter yaklaşıma karşı tek gerçek korumanın korsan içerik yayan platformlar olduğu gerçeği suratimiza tokat gibi çarptı.

  Umarım korsan hiçbir zaman tam olarak bitmez de yasal süreçleri ve parayı bir silah gibi kullanarak özgürlüğümüzü göz göre göre kısıtlayan şirket ve devletlere karşı siginabilecegim bir platform kalır !

 • maxemilian @maxemilian

  Podcast spotify da yok ama. Ben mi bulamadım acaba