Paylaş Paylaş

MSI MAG 274UPF - Cazip Fiyatlı 4K 144Hz Monitör

Ürün linki: https://msi.gm/S24B26F4

4K çözünürlüklü monitörler az değil ancak bu çözünürlükte 144Hz yenileme hızını destekleyen monitörlere pek sık rastlanmıyor. Bugün konuğumuz olan MSI'ın MAG serisinden 274UPF modeli, 27" bir FastIPS panelde 4K çözünürlüğü ve 144Hz yenileme hızını, rakiplerine göre rekabetçi bir fiyatla sunarak öne çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kirazerik @kirazerik

  Çevre birimleri ayrı uzmanlık istiyor. Herşey öyle artık. Bilgisayarın her birimi ayrı uzmanlık istiyor. Teknoseyir ve diğerleri bu uzmanlaşma sorununa çözüm bulamadı iç ve dış etkenlerden. Şöyle bir yola gitti teknoseyir “ah eskiden eskiden” deneyim ve tecrübe paylaşımı yani. Elinizde Levent pekcan varsa bu yola gidebilirsiniz. Ne kadar kurtarır bilmem. Murat bey ile bunun kavgasını burada çok yaptık. Sonuçta o bize mutfağı bilmiyorsunuz dedi. Ben ise ona yavaş yavaş ölüyorsunuz. Ezber bir yoldan gidiyorsunuz dedim. Murat beyin argümanlarını anlyamadım bir türlü. Ama sonradan çıkıp slime ve şebeklik yapmadan bir saatlik incelemeler ile pat onları geçti. İzleyici ve takipçi olarak. İçerik için yapabilecek bir şey yok. Çünkü incelemesi yapılan ürün ülkende üretilmiyor. Burada sitenin gücü devreye girmedi bir türlü. Donanımhaberde erdi ok ama esas gücü forumları. Teknopat idare eder ama esas itici güçleri forumları. Teknoseyir ne yazık ki bu yola girmedi. Son 7 yılda ekonomi kanalına döndü. Bunlar bozulma sinyalleri.

  Bugün birisi bir ürünü “alıcı” gözüyle araştırıp üretilmiş içerikleri (inceleme, kullanıcı yorumu, mağaza yorumları) derlese daha bir içerik oluşturabilir. Peki teknoseyir veya başkası bu yoldan gidebilir mi elbette hayır. Ama bu gerçeklik bu tarz içeriklerin ihtiyacını sorgulatıyor.

  Son kullanıcı parasına bakar lafını doğru kabul edersek ortaya şöyle bir tablo çıkıyor. Parayı sokakta bulmadım. Bu cihazın nelerden dolayı ekonomik olduğunun çok ciddi vurgulanması gerekiyordu, kıyaslanması gerekiyordu.
  https://youtu.be/CrHk7-mSOZM?si=rqRVrDkq8sEHPcn2

  Sadece fare inceleyen kanallar vardı. İki yıl önce umuta söyledim çevre birimlerinde uzmanlaş derinleş diye.

  Neyse bu dertleşmenin sonucuna gelelim. 4k 27 inch 1ms 144hz ile iş bitmiyor. Bu monitörü üstüne çıkabilecekseniz almayın. Kalite ve özellik fiyata mündemiçtir. Bir şey ucuz ise tercih etmeden ucuzluğun kaynağını bilmeniz lazım. Bu bazen pazara yeni girme de olabilir. Ama her zaman öyle olmayabilir.

Benzer Videolar