WP 8.1 Phototastic

Burada zaman zaman WindowsPhone 8.1 Uygulamalarına yer vereceğim. Tabi ki boş beleş uygulamalar olmayacak bunlar. Satın almaya değecek yada kilit uygulamalar olacak.

Phototastic uygulaması tahmin edeceğiniz gibi resim düzenleme ve kolaj uygulamasıdır.

Kolaj olarak yapacaklarınızın sınırı yok diyebilirim. 25 resme kadar kolaj yapabilir tasarımını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Lensler konusunda da oldukça başarılı. Kaç tane olduğunu saymadım ama yeterli sayıda gerekli lensler mevcut. Bunun dışında klasik olarak çerçeveler de yer alıyor. Uygulama üzerinden Facebook, Twitter, Tumblr ve Flickr gibi sosyal paylaşım sitelerine resim göndermek mümkün.
Ayrıca resimleri kırparken boyutlandırmayı otomatik olarak Facebook ve Lockscreen adı altında iki seçenek ile sunuyor. Bu sayede Facebook kapak fotoğrafınız yada kilit ekranı resminiz tam olarak ölçeklenmiş oluyor.

Eksik yönler ise;
-> Uygulanan lenslerin tonu ayarlanmıyor. (Fotor uygulamasında bu özellik çok iyiydi)
-> Beyaz dengesi, netlik gibi ince ayarlar da ne yazık ki ayarlanamıyor.

Aslına bakılırsa bu uygulamayı Android uygulamalar arasında kıyaslıyor olsaydık adından bile bahsetmemize gerek yoktu. Bu tarz bi uygulama arıyor olsaydınız zibille uygulama var. Ama WindowsPhone mağazasında bu denli uygulamaları bulmak büyük nimet.

Uygulama ücretli. 5TL Fiyat biçilmiş ama "ben bi resmi Facebook'ta yada İnstagram'da paylaşırım sonra unutulur gider" diyosan ücretsiz hali de işinizi görür.

Resimleri kayıt ederken 3 seçenek sunuyor. Low-Medium-HD. Ücretsiz versiyonunda HD seçeneği, lenslerin ve çerçevelerin bir kısmı kilitli.

Hızlıca düzenlediğim bir kaç resmi paylaştım.

Not: Resimler L520 ile çekildi.

Bir sonraki incelemede görüşmek üzere..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler