The Crew

The Crew Detaylı ilk bakış

Ubisoft'un en eli yüzü düzgün işlerinden biri diyebilirim rahatlıkla. Ne özlemişim bu oyundan aldığım tadı, nefis. Oyunun tarifini söyle sunabiliriz:

- İki kaşık Test Drive Unlimited 2

- İki kaşık NFS Underground 2

- Bir çay kaşığı Hızlı ve Öfkeli

İki oyunun en güzel yönlerini güzelce harmanlayıp, süsleyip sunmuşlar. Sunumda hijyen ve dikkati elden bırakmamışlar ve nerdeyse tamamen sorunsuz bir deneyim yaşatmayı ilk günden başarmışlar. Ne yalan söyleyeyim aslında büyük sorunlar, hatalar, abartılmış bir oyun, vs. yani Ubi'ye özgü sorunlar silsilesini bekliyordum ama fena utandırdı beni, bir an kendimden bile şüphe ettim, "acaba Uplay yerine başka bir uygulamayı mı açtım" diye. 🙂

Oyunu dört saat kadar oynadım (başından kalkamadım), gözlerim sulanmaya, kızarmaya başlayınca silkinip, ellerim titreye titreye çıktım oyundan. Neyse, abartma faslına son verip detaylara geçelim (incelemeden ziyade fikir vermesi için):

- Görsellik iyi, abartı da değil, kötü de değil, tam kararında yeni nesil bir oyun için. Manzaralar keyif verici, devasa harita ve mekan çeşitliliği çok iyi.

- Performansı ve stabilitesi iyi, anormal fps düşüşleri ve "stuttering" pek yaşatmadı. Sadece haritada çokça yakınlaştırma yapınca ve çok nadiren hızlı araba sürerken yaşadım. Tüm ayarlar ultra ve 4x TXAA ile 60 fps'nin altına düşmedi hiç. Oyunda 30 ve 60 fps limiti var, 60 üstü veya tamamen kapatma yok.

- Oynanabilirlik şimdilik harika, ana konu ve ona bağlı görevler klişe ama keyifli. Yan görevler ilerde bayar mı bilmiyorum ama "free roam" modunda oraya buraya serpiştirilmiş minik yan görevler de şimdilik oldukça keyifli. Ana görevler olsun, yan görevler olsun ödüllendirme sistemi insanın hırsını arttıran cinsten. Uzun ömürlü ve bırakması zor bir oyun olmuş gibi görünüyor şimdilik. Misal offroad'dan çıkıp, hop sokak yarışına geçiş yapmak sıkılmayı azaltan faktörlerden.

- Co-op ve çoklu oyuncu modları sorunsuz geçti benim için. Haritada bulunan diğer kişilerle yarışmak zahmetsiz ve keyifli. Oyun saat 1'de açılmasına rağmen tüm oynama sürem boyunca defalarca diğer oyunculardan davet aldım, benim çağırmama pek gerek kalmadı. Şans mıdır artık bilemiyorum ama hepsiyle de sorunsuz ve keyifli yarışlar, görevler yaptık. Bu yüzden tek kişilik modda pek ilerleyemedim daha.

- Videolarda görülen o janjanlı modifiye anmasyonları ve ekranı aynen var ve çok hoş olmuş. Modifikasyon seçenekleri geniş gibi (gibi diyorum çünkü tek arabam var şu anda). Araba tipine ve mağazasına göre modifikasyon seçenekleri daha da artar diye tahmin ediyorum. Artmasa da az değil kesinlikle. Görsel, performans odaklı bir dolu geliştirme seçeneği ve kombinasyonları var.

- Araçların sürüş keyfinden ve kontrollerinden memnun kaldım, çok rahat. TDU 2 ile kıyaslarsam ondan çok daha iyi tepki veriyor ve daha kolay. Tam bana hitap eden bir "Arcade" kontrol stili kullanmışlar. Klavye ile denemedim, tüm deneyim Xbox kontrolcüsü ile gerçekleşti.

- Kamera çeşidi iyi, kokpit kamerası da var. En çok hoşuma giden özelliklerden biri de kokpit kamerasında iken dönüşlerde kameranın da dönmesi yani karakterin görüş açısının paralel olarak değişmesi. Bu özelliği ayarlardan istediğinizi gibi kısıtlayabiliyorsunuz.

İnceleme olmayan bir yazıya göre çokça uzattım sanırım ama değer. Uzun vadede fikrim ne kadar değişir ya da değişir mi belli değil ama oyun tek kelimeyle olmuş. NFSU tadını o kadar özlemişimki coştukça coştum methiyelerde.

Oyuna, satın almanın dışında Nvidia Maxwell ekran kartı alarak da sahip olabilirsiniz. Kartı aldığınızda çıkan kupon ile Nvidia'dan üç oyun arasından tercih yaparak bu oyunu seçebilirsiniz. Diğer oyunlar da Far Cry 4 ve AC Unity. Ben FC4 ve The Crew arasında seçim yaparken çok gel git yaşadım ve sanırım doğru seçimi yapmışım.

https://www.youtube.com/watch?v=LVDUbfdfBPk

#Oyun #Ubisoft #PC #Multiplayer

The Crew - Launch Trailer

The Crew is finally here. With the massive re-creation of the United States now open for the exploring, drivers everywhere are stockpiling their new cars, customizing them and taking these beasts out...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler