Sygic Türkiye: GPS Navigasyonu

Herkese merhaba arkadaşlar. Sizlere mobil platformlardaki en başarılı navigasyon uygulamalarından Sygic Türkiye: GPS Navigasyonu'nun incelemesini yapacağım.

Uygulamayı ilk kurduğumuzda bize indirmek ve kullanmak istediğimiz ülkeyi seçmemizi istiyor. Bulunduğunuz ülkeyi seçip haritasını indiriyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. Ben Türkiye'yi seçtim. Anladığınız üzere uygulama internete ihtiyaç duymada yalnızca GPS üzerinden çalışabiliyor.

Not: 3G, LTE uyumlu olmayan iPad'lerde doğrudan çalışmıyor. Çalışması için Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duyuyor.

Uygulama ayrıca Türkçe seslendirme ile yol tarifini de destekliyor. Sesli yol tarifini başarılı buldum diyebilirim. Ama sesli yol tarifini çok da aramıyorum. Doğrudan ekrana bakıp uygulamayı kullanmak daha kolay geliyor.

Her navigasyonda olması gereken ayrıntılı adres arama özelliğinin yanı sıra POI bulma özelliği de bulunuyor. Bu özelliği de son derece başarılı. Sadece en önemli binalar ve kurumlar dışında çok sayıda küçük dükkaları bile gösterebiliyor. Uygulamanın gösterdiği şeylerden biri de polis tuzakları 🙂

Navigasyon ekranında kaç km hızla gittiğimizi, gideceğimiz noktaya kaç km kaldığını, tahmini varış süresi gibi bilgilere erişebiliyoruz.

Gelelim en önemli konu olan adres bulma konusuna. Bu konuda beni hiç yarı yolda bırakmadı diyebilirim. Aradığım tüm adreslere ulaşabildim. Zaten bir navigasyondan da beklenen en önemli özellik bu olmalı.

Eksilerine gelecek olursak; çok bir eksiği olduğunu söyleyemem. Ancak bazen istediğim POI'ları bulmakta güçlük çekebiliyorum.

Sonuç;
Sygic Türkiye: GPS Navigasyonu isimli uygulama gayet kullanışlı ve başarılı olmuş diyebilirim. Fiyatları hakkında yorum yapamıyorum, çünkü sürekli fiyatlar değişmekte. Ben indirim yakalayıp 19,99 tl gibi bir fiyata almıştım. Aracınıza navigasyon cihazı almak yerine bu uygulamayı satın alıp kullanabilirsiniz. 10 üzerinen 8 puanı hak eden bir uygulama olmuş.

Mr. Paramedik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler