Spigen Telefon Kılıfları

Uzunca bir süredir Spigen'in LG G3 için ultra hybrid kılıfını kullanıyordum, kısa bir süre önce de ultra fit'i kullanmaya başladım. Ufak bir incelemenin faydalı olacağını düşünüyorum.

Spigen'e firma olarak bakarsak yüksek koruma vaat eden bir firma kendileri. Kendi tecrübelerime bakarsam vaat ettikleri şeyi başarıyorlar. Tabii ki üstünden araba falan geçerse çok da koruyacağını zannetmiyorum ama insancıl düşmelere karşı telefonu fazlasıyla koruduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Spigen ürünlerini http://www.spigen.com.tr üzerinden satın almak mümkün. 2 ürün aldım buradan biri siparişin ertesi günü diğeri ise siparişin 2. gününde geldi. Tabii buna benim İstanbul'da oturuyor oluşumun da etkisi var.

İlk kullandığım ürün Hybrid modeliydi.
http://www.spigen.com.tr/Spigen-LG-G3-Kilif-Ultra-Hybrid,PR-515.html
Bu modelde dikkatimi en çok çeken şey telefonun şak diye içine oturması oldu, en ufak bir zorlamaya gerek duymadan telefona taktım ama çıkarmak da takmanın kolaylık oranı kadar zordu. Tabii zaman geçtikçe, alışınca çıkarmak daha kolay oldu.

Bu modelin koruması oldukça memnun etti beni. Daha taksidi bitmemiş olan alete gözüm gibi baktığım için çok düşürdüğümü söyleyemem ama elbette sakınan göze çöp batıyor. Telefon bir kaç kez yüz üstü ve sırt üstü düştü bu düşüşlerde hiçbir şey olmadı. Hepimizin bildiği gibi köşe üstüne düşüşleri asıl tehlikeli olan düşüşler. Zaten kılıf hafif bir çıkıntı yarattığı için ekran üstüne düştüğünde ilk önce kılıf çarptığı için darbenin çoğunu emmiş oluyor. Bir kez 1 metreden daha yüksek bir mesafeden parkeye bir kez de 1,5 metre civarı bir yükseklikten betona düştü telefon. Yerle temas ettiği anda iyi karpuzu seçmeye çalışırken duyduğumuz tok bir ses çıktı(sesi daha iyi nasıl anlatabileceğimi bulamadım, bu geldi aklıma bir tek :D) ve telefona hiçbir şey olmadı. Telefonun girişleri, mikrofonlarıyla falan da tam uyumlu, herhangi bir sorun çıkmıyor o konuda.

Şimdi bu kılıfı neden bıraktığıma gelelim. Bu kılıfla telefonun kalınlığı 1 cm civarı bir şey oluyor boyutu da i6+'dan az daha kısa oluyor. Haliyle telefon tepsi gibi oluyor, görünüş olarak hâlâ şık gözükse de elde tutuş açısından biraz kabalaşıyor. Ayrıca bu arkadaşımız şeffaf ve ne yaparsanız yapın bir şekilde kılıfla telefon arasına kıl tüy mutlaka bir şey giriyor. Ben çok takıntılı biri olmasam da sürekli kılıfı çıkarıp orayı temizleme ihtiyacı hissetim. Biraz takıntılı adamı delirtir 😀

Şimdi ultra fit'e geçiş yaptım.
http://www.spigen.com.tr/Spigen-LG-G3-Kilif-Ultra-Fit,PR-511.html
Mat beyaz bir renge sahip sert bir plastiği var, bu da oldukça şık duruyor telefon üzerinde. Hybrid modeline göre takılması biraz daha zor, yine size bir sağlamlık hissi veriyor ancak bir Hybrid değil. Üst ve altı açık olduğu için girişlerle falan bir sorun yaşatmıyor. Telefonu kabalaştırmıyor, oldukça ince. Hybriddeki gibi ön tarafta yine hafif bir çıkıntı var ekran koruması için. Koruma konusunda bir hybrid olmayacaktır muhtemelen ama başarılı olacağına eminim.

Yakın bir arkadaşım kullandığı için şu ürüne de biraz yorum yapabilirim.
http://www.spigen.com.tr/Spigen-Apple-iPhone-6-Kilif-Neo-Hybrid-EX-Metal-Gercek-Aluminyum-Cerceve,PR-822.html
Kutusundan çerçeve ve arkası için bir jelatin koruyucu çıkıyormuş. Çerçeve oldukça şık, telefonun kullanımında pek sorun yaratmıyor ayrıca i6'nın kamerasının direk olarak koyulduğu yüzeye değmesini engelliyor. Benim de gördüğüm arkadaşımın da söylediğine göre tek sorunu iphone'un sessize alma düğmesini kullanmak biraz zor oluyormuş, düğme içeride kalıyor çünkü.

Genel olarak konuşmak gerekirse benim rahatlıkla tavsiye edeceğim bir kılıf markası. Ek olarak her kılıf Ultra Crystal Steinheil dedikleri ekran koruyucu jelatinle birlikte geliyor. Kullanmadığım için bir yorum yapamam bununla ilgili.
http://www.spigen.com.tr/Spigen-LG-G3-Screen-Protector-Steinheil-3ADET,PR-598.html

Ufak bir inceleme dedim ama epey uzun oldu, kusura bakmayın 😀 Umarım işinize yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler