Sennheiser Momentum On Ear II İncelemesi

Giriş

Sennheiser CX300 II Precision modelini 15 ay civarı kullandıktan sonra bas ve tizlerin bana göre yeterli olmamasından dolayı üst seviye bir kulaklığa geçme isteğim, cx300 II modelinde beni ses kalitesi olarak kendisine bağlayan Sennheiser markasına olan güvenimden dolayı yine aynı marka üst seviye bir kulaklıkla devam etme arayışına soktu. Bu süreçte farklı model kulaklıkları araştırma ve test etme fırsatım oldu ve Sennheiser Momentum on-ear II modelini almaya karar verdim.

Kutu İçeriği

Sennheiser Momentum serisinde sizi gerçekten kaliteli ve özenle tasarımı yapılmış bir kutu bekliyor. Kutuyu ilk açtığınızda, Seyehat çantası sizi karşılıyor kulaklığın üst bölümünde mevcut olan kırmızı dikişler buradada kullanılmış ve Premium bir hissiyat uyandırıyor. ( Kumaş , deri ve sünger kullanılmış ). Daha sonrasında Sennheiser momentum on ear 2 kulaklığımız L çıkışa sahip olan aux kablosu ve Bilgisayar’da kullanabilmemiz için mikrofonu bulunmayan diğer aux kablosu çıkıyor. Not: Skype görüşmeleri için mikrofonlu olanı’da bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Ayrıca Garanti belgesi ve kullanım klavuzu Mevcut.

Malzeme Kalitesi

Kulaklıkta en beğendiğim noktalardan bir tanesi malzeme kalitesi oldu. Plastik malzeme kullanılmamış bunun yerine ‘’ Alcantara ‘’ kumaş kullanılmış. Kumaşı bilenler vardır genellikle lüks diye nitelendirilen eşyalarda veya araçlarda kullanılır. Hissiyatı ve malzeme kalitesi olarak oldukça tatmin edici diyebilirim. Kulaklığın kafa yapısına göre ayarlanabilir bölümünde, paslanmaz Çelik kullanılmış.

Ürünün çok uzun ömürlü olacağının bir göstergesi diyebilirim. Diğer kısımlardada paslanmaz çelik kullanılmış kulaklığı zorlama derecesinde esnekliğini kontrol ettim aşırı zorlanmadığı sürece , (Düşürme, üzerine basma gibi )  kazaları sübvanse edebilecek bir sağlamlığa sahip. Ancak kronik olduğunu düşündüğüm bir sorunu mevcut kulaklık uzun süre kullanıldıktan sonra biraz hor kullanılmasından kaynaklanıyor da olabilir kafamıza göre aşağı yukarı çekerek ayarladığımız kısım (Resimde gördüğünüz S logosunun olduğu bölüm) kayma yapabiliyor. Sennheiser ile görüşme sağladım gönderin tamir için bakalım olmazsa değişim yaparız dediler. Marka müşteri memnuniyeti konusunda güvenebilirsiniz.

Cihaz Fonksiyonları ve Mikrofon

Mikrofon bölümünde bulunan tuş kombinasyonları oldukça iyi ayarlanmış orta tuşa iki kez bastığınızda bir sonra ki şarkıya geçmesi aramaları cevaplama sonlandırma ses açma kısma gibi bir çok işlevi buradan gerçekleştirebiliyoruz. Sesli ortamlarda uzun süreli sesli görüşmeler yaptım ve karşıda ki kişilerden sesin az geliyor veya kalitesiz gibi hiçbir tepki almadım. Bu konudada oldukça başarılı diyebilirim.

Konfor ve Yalıtım

Alcantara yumuşak ve kaliteli bir malzeme olmasından dolayı kulaklığın yaptığı baskıyı sübvanse edebiliyor ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta kafa yapımıza göre sağ ve sol eşitlemesini iyi yapmamız gerekiyor yoksa benim ilk başlarda dikkat etmediğim gibi fazla baskı yapıyor ve uzun süreli kullanımda ağrıya neden oluyor. Kafa bandının ise esnek ve ortasında bulunan açık kanal sayesinde büyük bir konfor sağladığını söyleyebilirim hiçbir şekilde baskı yapmıyor.

Ses Kalitesi ve Baslar

Ben genellikle Hi-fi ile Tidal üzerinden şarkıları dinliyorum. Ses kalitesi olarak beni fazlasıyla tatmin ediyor. Baslar ses son seviyede olsa dahi hiçbir şekilde dengeli davranışından ödün vermiyor ve kalite’de düşüş olmuyor. Midlerde aynı şekilde dengeli. Bence Vokaller’de sesler bir tık daha yüksek çalmalıydı bu benim için bir eksisi oldu. Tizler doygun bir şekilde hissediliyor çamurlaşma olmuyor.

 

 Değerlendirme Artılar ve Eksiler

Son olarak genel bir değerlendirme yapmam gerekirse, Ses kalitesi olarak 10 üzerinden 8, baslar elektro gitar çalan bölümlerde doğallığından ödün veriyor ve yapaylaşıyor bu yüzden 7 puan veriyorum. Ses şiddeti olarak en maksimum seviyelerde bile kaliteden ödün vermediği için 10 puan veriyorum

  • Baslar oldukça iyi
  • Tizler tatminkar düzeyde
  • Ses kalitesi olarak başarılı
  • Seyehat taşıma çantası ile yolculuklarda konforlu taşıma sağlıyor.
  • Ses yalıtımı konusunda çok başarılı bulduğumu söyleyemem. Dışarıdan bağımsız bir şekilde müzik dinlemek istiyorsanız ses seviyesini maksimuma çıkarmamız gerekiyor ancak maksimum ses seviyesinde dışarıya ses verdiği için çevreyi rahatsız edebilirsiniz. (Bu yalnızca sessiz ortamlar için geçerli orta seviye’de sesli bir ortamda bulunuyorsanız son seviye’de dışardan müzik sesi duyulmuyor)
  • Piyasaya ilk çıkış fiyatı 1250 TRY 2016 yılında çıkmış şu anda kendi sitesinde 2399 Tl farklı sitelerde 1700 Tl ye kadar bulunabiliyor ancak bu sitelerden alırken orjinalliğine dikkat edin Sennheiser sahte olarak üretimi oldukça yaygın olan bir marka. FP ürünü diyebilirim.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler