Roccat Power Grid PC ve Mobil Uygulamaları

#akış Merhaba arkadaşlar, Roccat firmasını bilenleriniz vardır. Amazon'da falan öylesine gezerken egzantirik mouselarına belki rastlamışsınızdır. Bende yakın zamanda sitelerinde dolaşırken Power Grid adlı uygulamalarını gördüm ve gayet hoşuma gitti. Uygulama, siz oyun oynarken sistem bilgilerini ve sizin özelleştirdiğiniz doğrultuda değişik özellikleri telefonunuzda göstermeye yarıyor. Tabii bunun için aynı ağda bağlı olmanız lazım. Logitech Arx Control'ü de muhtemelen duymuşsunuzdur , o da basit bir şekilde o anki sistem bilgilerini anlık olarak telefonunuzda gösterir. Murat Gamsız deyimiyle sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, Arx Control, Power Grid yanında oyuncak kalıyor. Power Grid, o anki Download-Upload işlemlerinden tutun da disk kapasitesini göstermeye kadar gayet ayrıntılı bir şekilde sistem durumunuzu anında telefonunuzda gösteriyor. İşlemci, RAM kullanımını saymıyorum zaten. Bunun yanında masaüstü uygulamasından daha başka neler gösterileceğini de siz belirleyebiliyorsunuz, örneğin ben ses kontrolü ve Windows tuşları (Windows 7 diyor ama 8.1 ve 10'da da sorunsuz çalışıyor) onları seçtim.
Fakat beni acayip etkileyen bu özellikler değil. Sitesini biraz daha kurcaladığım da download kısmınında çeşitli oyunların kontrollerinin telefondan yönetilebildiğini gördüm (http://www.roccat.org/en-US/Products/Gaming-Software/Power-Grid/Store/Grids/ ). Onlarca oyunun ve Windows uygulamalarının pratik komutları buradan bulunabiliyor. Mesela CS:GO'da ekran alıntısında da görüleceği üzere CT ve Teröristlerin para durumuna göre otomatik silah alma seçeneği var ( CT low'da Five-Seven alıyo, Full'de saçma bir şekilde SSG alıyor; T low'da P250, Full'de AK-47 ve Armor alıyor. Bomba ekranında duruyor ordan bomba alıp işi bitiriyorsunuz) Screenshot alma ve takım mesajı gönderme gibi bu işleri oldukça kolaylaştıran harika bir arayüz gerçekten de. Dahası onlarca oyunda bu destek mevcut. Bende incelemeyi yazmak için siteyi bir kez daha gezerken ETS 2 için de bir arayüz buldum ve onu da ekledim. Yalnız burada bir sıkıntı devreye giriyor. Mobil uygulama ücretsiz fakat 4'ten fazla sekme eklemeye çalıştığınız anda her sekme için 2 TL istemeye başlıyor. Uygulama çok yararlı ve ücretsiz olduğu için buna da bir şey dememek lazım. Mesela Windows tuşları sekmesinden feragat edilerek 2 oyun+ anlık sistem durumu+ ses ayarları gibi bir 4'lü kombinasyon benim işimi fazlasıyla görür açıkcası. Uygulamada Facebook ve Skype bildirimlerini alma seçeneği de var ama ben pek gerek duymadığım için hesabımı bağlamadım. Bu tarz programlardan bildirim gelmesini istiyorsanız da hesabınızı ekleyerek masaüstü bildirimleri alabilirsiniz. Ama kullanmadığım için düzgün çalışıp çalışmadığı hakkında bir şey diyemem.
Velhasıl kelam, Roccat Power Grid PC ve Android uygulamaları oyun oynama deneyiminizi gayet artıran, ücretsiz, işlevsel birer yazılımlardır. Bu tarz bir şey arayanların kesinlikle denemesi gereken yazılım. Puanım ise 9. Çünkü PC uygulaması biraz yavaş çalışıyor ve boyutları ayarlanamıyor. Fakat bunlar sunduğu özelliklerin yanında dikkate bile alınmaması gereken şeyler. Yeni güncellemeyle bu ufak sorunların ortadan kalkacağını düşünüyorum. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.
PC uygulaması indirme linki: http://www.roccat.org/en-US/Products/Gaming-Software/Power-Grid/Home/
Android uygulaması indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.roccat.powergrid
İOS uygulaması indirme linki: https://itunes.apple.com/us/app/roccat-power-grid/id663679239?mt=8
Windows Phone şuan için yok. Çıkacak denmiş ama belirli bir tarih yok. Konu linki: http://power-grid-forum.roccat.org/viewtopic.php?f=16&t=329

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler