Piranha kulakiçi kulaklık

A101 de satılan kulakiçi kulaklıklardan alıp nasılsa kayboluyor çok para harcamayayım dedim. Bu yazıda kısaca o kulaklıktan bahsedeceğim.

 

Kulaklık basit bir kutu içinden çıkıyor , yanında ek bir çift de tıkaç var. ebad olarak hepsi aynı sanırım.

 

Kablo kalitesi olarak daha önce kaybettiğim B&O H3 den daha sağlam duruyor. H3 bayağı ince cılız yapıdaydı.

 

Kulaklığın kasası da plastik ama çok sağlam duruyor. Bu açıdan kulaklık 10 liraya göre makul kalitenin ötesinde.

 

Gelelim ses kısmına. Ben kulaklıktan 2 çift aldım. Biri gold diğeri gunmetal denen griden. 2 kulaklığın sesi birbirinden farklı. Yani üretimde bir standart olmadığı belli. Kulaklıklar kutudan çıktığı hali ile detaysız bir sunuma sahip iken 60 saat burnin sonunda biraz detay geldi. ses kalitesi olarak telefonla yolda müzik dinleyecek birini idare eder. Zaten bu yazının amacı hi-fi veya head-fi meraklıları değil.

 

Baslar gayet dolgun ve ortalama kalitede bir doğruluğa sahip. Midler biraz perdeli , boğuk ve cansız. Ama yine idare eder. tizler ise ilk başlarda kontrollü iken 60 saat sonunda kontrol dışına çıktı. sibilans aldı yürüdü.

 

Yine de piyasada 50 100 liraya satılan anlı şanlı marka kulaklıklarla çok rahat kıyaslanır. 10 liralık fiyatı ile denizde tıkaç olarak bile kullansan canın yanmaz. Bence karşınıza çıkarsa alın bir kullanın.

 

İnsan düşünmeden edemiyor. Bu kulaklık 10 liranın altında fiyatıyla kimlere para kazandırıyor. Çinde üretliyor. Türkiyeye geliyor. Burada distribütör ve mağza da kazanıyor. Kuzum siz bunu bedavaya mı ürettiniz.

 

https://www.a101.com.tr/elektronik/piranha-2033-kulak-ici-kulaklik-siyah/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler