Dreamhack Open 2015 Cluj-Napoca Genel Bakış Takım Değerlendirmeleri

Merhaba arkadaşlar, CS:GO ile yakından veya uzaktan ilginiz var ise, böyle bir turnuvanın varlığından da muhtemelen haberdarsınızdır, zira son günlerde oyuna girdiyseniz eğer oyuncu stickerlarını falan görmüşsünüzdür. Nedir bu Dreamhack derseniz; Dreamhack, Valve-ESL ortaklığında gerçekleştirilen, Dünyanın en iyi takımlarının ve oyuncularının mücadele ettiği, senede 7 kez gerçekleştirilen, $250.000 toplam para havuzunun bulunduğu, oldukça büyük bir turnuvadır. Belki daha önce ESL One Katowice ve ESL One Cologne turnuvalarını da duymuşsunuzdur. Tenisten örnek vermek gerekirse; ESL One turnuvaları Grand Slamlere, Dreamhack turnuvalarını da 1.000 puanlık ATP masters turnuvalarına benzetebiliriz. Eğer hala kafanızda bir şeyler oluşmadıysa bu turnuvanın önemli bir turnuva olduğu bilmeniz yeterli 😀
Değerlendirmeyi yapma sebebim ise katılan 16 takımdan 5'inin şampiyonluk ihtimali olması, yani birazdan kısa özetlerle ele alacağım 5 takım da şampiyon olursa kimse yadırgamaz, son yılların en mücadeleci şampiyonasıyla karşı karşıya olduğumuzu söylemeliyim. Grupları aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz, şimdi takımları incelemeye başlayalım.

1) FNATİC (İSVEÇ)
Fnatic 2015 yılınının en başarılı takımı diyebiliriz, Önce Katowice, daha sonra da Cologne'daki One turnuvalarını alarak başarılı bir sezon geçiren Fnatic her ne kadar Cologne'dan sonra form düşüşü yaşasa da büyük turnuvaların takımı. Dreamhack'in de en büyük favorilerinden. 15 yıllık bir E-Sport geleneğine sahip takım genç oyuncularıyla dinamik ve her takımın çekindiği bir yapıya sahip.

2) TEAM SOLOMİD (DANİMARKA)
TSM takımı son ayların en formda takımlarından, Cologne'da yarı finalde elenen takım daha sonra Dubai İnvitational turnuvasında da finalde 5. maçın sonunda Virtus Pro'ya kaybetmişti ve artık yenilmeye tahammülleri yok, şeytanın bacağını Cluj-Napoca'da kırmak istiyorlar ve aç bir kurt gibi turnuvaya saldıracaklarından eminim. Bakalım bu kazanma hırsı onlara zafer mi yoksa hüsran mı getirecek.. Fakat şunu söyleyebilirim, eğer kazanma hırslarını doğru kanalize ederlerse turnuvayı domine etmeleri içten bile değil.

3) Virtus Pro (POLONYA)
Virtus Pro, CS tarihinin en uzun süredir birlikte oynayan takımlarından, tam bir tecrübe yumakları, aynı zamanda istikrar abideleri, Hem 2014, hem de 2015'de ESL One turnuvalarında yarı final yaptılar, çok uzun yıllardır üst seviyede oynuyorlar ve bu hiç kolay bir şey değil. Cologne'dan sonra Dubai'de zafere ulaşarak ''biz hala buradayız'' mesajı verdiler ve bu turnuvaya da formda bir şekilde geliyorlar. Sezon maçlarında bazı oyuncularda form düşüklüğü görülse bu turnuvanın favorilerinden, taraftar desteği pashaBiceps, TaZ gibi sempatik bir oyunculara sahip olmaları sebebiyle diğer takımlara göre daha fazla. Eğer bunu avantaja dönüştürürlerse turnuvada söz sahibi olabilirler.

4) NİNJAS İN PYJAMAS (İSVEÇ)
NiP, 2012'de CS:GO takımı kurulduktan sonra 2014'ün ortalarına kadar ortalığı kasıp kavurmuş bir takım, f0rest ve GeT_RiGhT gibi uzun 6 yıldır birlikte oynayan ve bu oyunun Murat Gamsız ve Levent Pekcan'larına sahipler (Uyum açısından söyledim :D) Cologne'daki çeyrek final hezimetinden sonra eski NiP efsanelerinden heatoN'ı koçluğa getiren takım kendileri adına 2015'in en iyi performasını gösterek turnuvaya gidiyor. Bireysel olarak form durumları çok yüksek ve 5 takım arasında en iyi taktik yapan takım. Aynı zamanda bu oyuncular çok yüksek oyun zekasına da sahip ve oyunu iyi bir şekilde okuyabiliyorlar. Zor bir grupta olmaları da avantajları, gruptan çıktıklarında oyunları yüksek seviyede olacaktır (Aynısı Virtus Pro için de geçerli). Benim de fanı olduğum takım, son yıllarda gelen üst üste başarısızlıklara son vererek tahtını hemşehrisi Fnatic'ten geri almak istiyor ve DH 2015 Cluj-Napoca bunun için çok uygun bir turnuva.

5) TEAM ENVYUS (FRANSA)
Bu 5 takımın içinden en ilginç takım olan Envyus, turnuvadan turnuvaya değişiklik gösteren performanslarıyla ne yapacağı kestirilemeyen takımlardan, ESL One Cologne'da limitlerinin en üstünü gösterek final yapan takım, Dubai'deki turnudaki varlık gösteremeden elenmişti. Bireysel olarak tecrübeli oyunlara sahipler, Happy, Kioshima yüksek oyun zekasına sahip oyuncular ve agresif bir oyun yapısına sahipler, günüde olduklarını izlemesi keyifli ve yenilmesi zor olan takımın performansını merak ediyorum.

*Turnuva bugün başlıyor, hatta şu sıralarda Fnatic-Vexed Gaming maçı oynanıyor, Eğer Steam hesabınız Twitch hesabınıza bağlıysa maçları izlerken hatıra kutusu da düşüyor, Maçları oyun üzerinden de Twitch üzerinden de (http://www.twitch.tv/dreamhackcs )takip edebilirsiniz, iyi seyirler.
** İlk gün takvimi eklendi, görseldeki saatlere 1 saat 40 dakika ekleyerek Türkiye saatini bulabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler