Şuan bir seedbox kullanıyorum , lokasyonu Hollanda (sanırım Amsterdam). Aynı torrent dosyasını hem kendi bilgisayarımda hem de seedbox a aynı anda eklediğimde birçok torrent dosyası çok daha hızlı ve çok daha eş buluyor. rTorrent + ruTorrent var seedboxta , kendi makinemde ise qbittorrent var. Bu durumun nedeni lokasyon ve bulunduğu network mü ? Seedbox nForce Class1 üzerinde bulunmakta. #seedbox

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  İki cihaz birbirinden bağımsız. Bence size öyle geliyor. Ayrıca ben olsam seedbox i Avrupa sunucularında tutmam. Yasal olmayan bir içerik indirirseniz pesinize takılıyorlar.

  • RMD @rmd

   Özellikle bakıyorum ikisi aynı anda açık izliyorum ciddi anlamda fark olabiliyor bazen eş bulma hızı ve bulunan eş sayısında ama anlayamadım nedenini , bu arada şuan için en iyi bağlantı avrupa için 2-3 yıldır sürekli kullanıyorum en az 5-6 farklı firma kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar uyarı bile gelmedi firmadan bana

 • Krycek @krycek

  Daha çok kaynak bulan torrent dosyası seedboxtaki mi?

  • Krycek @krycek

   @cnkr Bazı ispler veya kişiler belli ülkeleri engelliyor. Büyük ihtimalle bundandır. Ayrıca programlarda eş sayıları ayarı olacak. Seedbox'ta bağlantı hızları yüksek olduğu için bu sayılar da yüksektir. Ev bağlantısında bunun yüksek olması özellikle upload açısından sorun çıkarıyor.

   PTP'ye üye misiniz? Özellikle biribirini kaynak olarak göremediği için seed konusunda yardım istenmesi için bir başlıkları var. Nasıl bir engelle karşılaştıkları belli değil ama kaynak olarak 4-5 kişi olsa bile bazen hiçbirine bağlanamayanlar çıkıyor. Oradan yardım istiyorlar. Kaynak olarak görememe genel bir sorun.

   Hollanda konusunda da sıkıntı çıkmaz. Telifle alakalı şikayetleri görmezden gelirler. Düzgün usenet sunucuları da Hollanda'da. DMCA uyarılarını takmayan hostingler de orada.