XZ1'i yaklaşık 3,5 aydır kullanıyorum. Cihazdan genel anlamda memnun olsam da son zamanlarda ön incelememde bahsettiğim kot pantolon deseni sorunu iyice gözüme batmaya başladı. Bundan dolayı da hem 6 aylık değişim sürem bitmeden hem de ilerde bu sorunu daha fazla kafaya takmamak adına cihazı servise vermek istiyorum. Fakat kafamda bazı soru işaretleri var.

1) Cihazı bildiğim kadarıyla hem Teleservice'e hem de KVK'ya götürebiliyorum. Hangisine değişim talebinde bulunursam daha hızlı ve sorunsuz hizmet alabilirim (Teleservice'in Maltepe, KVK'nın Kartal şubesine yakınım)?

2) Bu konuda tecrübesi olmuş arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi?

3) 3,5 aylık kullanım esnasında doğal olarak ekranda kılcal çizikler ve ahize bölümünde biraz tozlanma oldu. Acaba bu tür küçük şeyleri bahane ederek değişimi reddedebilirler mi?

4) Değişim sonucunda da aynı sorunla karşılaşırsam ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.
#XZ1 #KVK #Teleservice

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Evet hem teleservice hem de kvk bakıyor. Ben izmirde kvk kullandım memnun kaldım. Tecrübem oldu kot desen problemi beni rahatsız etti büyüteçle bakıp sinir oluyordum kafama takılıyordu vs. önce sony türkiyeye mail attım telefonda içinde destekten yazabilirsin. Geri döndüler servise verebilirsiniz dediler verdim. 1 hafta falan sürdü kapalı kutu değişim cihazını aldım. Ama sende tabi bilemiyorum çizik çok göze batıyor mu ? ahize sorun değil ıslak mendille araya az bastırıp temizleyebilirsin. Değişim için verdiğini doa kapsamında olacağını söyle ve kutusu aksesuarları ile birlikte tas tamam teslim et.
  Değişim sonucunda aynı sorun olursa ya tekrar şansını deneyeceksin ama o zaman da değişmeyebilir ? son çare de thh'e şikayet edeceksin.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.

   Cihazı dün KVK Kartal'a verdim. Ekrandaki çizilmeleri görüp not aldılar. Cihazı servise götürmeden önce Sony'i arayıp cihazı 3,5 aydır kullandığımı söylememe rağmen DOA raporu ile ilgili bir şey dememişlerdi. Fakat KVK, DOA raporunun cihazın alındığı ilk 1 ay içerisinde çıktığını, yine de rapor isteğini alabileceklerini söyledi.

   Bakalım sonuç ne olacak. Durumu buradan bildiririm.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Değişim talebinde bulunduğum halde şu anda cihazı onarımda gösteriyor. Bu değişim talebi için gerekli incelemelerin yapıldığını mı gösteriyor?

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Hem öyle olabilir, hem de olmayadabilir. 🙁

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Umarım inceleme yapıldığını gösteriyordur 🙁 Sizde durum nasıldı?

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Ben servise verdikten 3 gün sonra baktığımda değişim cihazı bekleniyor diyordu. Ondan öncesini bilemiyorum.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Cihazı ayın 20'sinde teslim aldım. Sorunu net olarak ifade etmeme rağmen değişim gerektirecek, cihazın kullanımına engel bir sorun bulamadık dediler. Açıkçası ben de uğraşmak istemediğim için alıp gittim. Çizgilerle birlikte yaşayacağız artık.
   Bir daha Sony telefon alır mıyım, muhtemelen hayır. Daha doğrusu Sony'nin telefon bölümü Türkiye'de bir sonraki cihaz değişimime kadar ayakta kalabilir mi? Sanmıyorum...

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Hadi ya üzüldüm böyle olmasına, o peki kot desenini harbi çok farkediyor musun ? bende değişti korkuyorum şimdi büyüteçle incelemeye vs. hadi baktım ettim gene varsa bu sefer thh ile uğraştıır bunlar al başına belayı 6 ay telefonsuz bekle değişsin diye vs. hadi bunu ucuzken aldık para iadesi çıkarsa nabacaz ? ne alınır o paraya ? vallahi ortada hiç gibi kaldık. Tahminimce benimde son sony cihazım budur. Bundan sonra ya samsung alırım ya da iphone.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Servise vermeden önce açık renklerde büyüteçle bakmadan rahatça seçebiliyordum. Şimdi gözüme o kadar batmasa da görüyorum. Aslınde Teleservice'e de versem mi diye düşündüm de, sonradan bahsettiğiniz şeylerden dolayı vazgeçtim.

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Benim teleservice ile hiç iyi anım yok, kutudan bozuk çıktı alet res atıyordu ona bile neler çektim neler.

 • Nostromo @nostromo

  Kot pantolon deseni sorunu ne oluyor ?

  • Mustafa @mkyb

   Ekran camının altında izler oluyor. Kullanıma engel değil. Ekran açıkken gözükmüyor. Fakat rahatsız edici.

  • Orcun @orcun

   @mkyb + olarak en parlak ekranda full açık parlaklığı ve beyazlarda daha çok oluyor. Diğer renklerde farketmek çok zor. Ben beyazlardakini farketmek için bile büyüteçle ekrana bakıyordum. Takıntılı biri olmasam devam ederdim ama takıntılıyım. İşyerinde de baya kişiye gösterdim hani anlayan var mı diye bir allahın kulu da anlayamamıştı.