Gündemi değiştireyim biraz;
Hatırlarsanız geçen günlerde burada bir laptop tavsiyesi istedim , tavsiye edilen ürünü aldım . HB 'den aldım ama satıcı farklı bir firma . Ürünü alışveriş kredisi ile aldım İşbank'tan . Satıcı ürünü bir türlü kargolamadı aynı gün kargolayacağı halde . Adama bir şekilde ulaştım , konuştuk pek güven telkin etmedi ama bana ellerinde ürün kalmadığını satışı HB'ye devrettiğini siparişi kesinlikle iptal etmememi söyledi .Bu esnada kargoya verilmiş göründü ürün sistemde ama kargo takip nosu filan yok . Neyse 2 gün geçti bu sabah gene aradım , adam yine aynı şeyleri söyledi , bu sefer HB'yi aradım anlattım durumu . HB kontrol edip beni aradı , satıcının böyle bir talebi bulunmadığını , kendisine her türlü yaptırımı yapacaklarını söyledi , siparişi iptal edelim dedi. İşbankasını aradım , alışveriş kredisi olduğu için siparişi iptal edersem cezai faiz ve kredi cayma bedelini hesabımdan keseceklerini söylediler . HB yi aradım , iptal etmeyeceğimi , kendi ellerinde de bu üründen olduğunu ( 150 lira fazla) bu ürünü istediğimi söyledim . İlgileneceklerini , gün içinde bana döneceklerini söylediler . Saat 2 oldu hala bir haber yok , çok canım sıkıldı duruma , sizinle paylaşayım istedim .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ahmeteraslan @ahmeteraslan

  sisteme uygun hırsızlık nedir? nasıl yapılır?

 • Emre @emre1393

  pahalı elektronikleri yan satıcılardan almayın, hepsiburadanın kendisinden alın.

 • sawgent @sawgent

  N11, Gittigidiyor, Hepsiburada vb gibi aracı üzerinden satış yapan yerlerdeki alışverişlerde, sorun yaşanınca oluşan klasik durumlardan birisi. Aracı kendisini sıyırıp satan kişilerle müşteriyi başbaşa bırakır. Gittigidiyor ile 2 ay kadar yazışmışlığım var hepsinde söyledikleri klasik yalan "satıcıya uyarı yapıldı, bir süre beklemenizi istiyoruz".

  Burada olumlu düşünülebilecek tek şey hepsiburada'nın da aynı ürünleri kendisinin satıyor olması.

 • Gump @runforrest

  Aynı şekilde kuzenime bir toshiba aldık 2 sene önce. Cihazın önce ses sorunu vardı 2 kere servise gitti, sonra anakartı değiştirdiler saçma salal reset atmaya kapanmaya başladı. THH'ye başvurduk cihaz sağlam dedi. Halen kör topal kullanıyor çocuk, aklıma edeyim 100 200 fazla verseydim de sokak arası satıcılardan almasaydım.

 • Erdem Özkır @ozkirerdem2

  Arkadaşlar , sorunum çözüldü ama benim mağdur edilememle! Hepsiburada.com inatla siparişi iptal etmemi istedi , satıcı yerine ürün göndermeyeceklerini söyledi , iptal ettim , işbankasından da alışveriş kredisini iptal ettim , krediden caydığım için faiz , cayma bedeli ve dosya masrafı ödeyecekmişim . Almadığım bir ürün için maddi manevi zarara uğradım . Firmanın adı DENİ TİCARET / ADANA