Her yayıncının derdi aynı aslında. Bağımsız gazetecilik için mutlaka halkın finansmanı gerekiyor. Haber aldığımız kaynaklar bize ait olmalı. Hükümetlere ya da iş adamlarına değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Endoskop @endoskop

  facebook ve cnn var, fake news...

 • Waterfallll @waterfallll

  Bunun bir garantisi yok. Parası olan medya kuruluşlarına bile daha çok para vererek istenilen yayın yaptırılabilir. Biraz daha masraflı olur o kadar.

  Hatta daha kötüsü halk tarafından finanse edildiği için bağımsız sanılan kaynakların aslında bağımsız olmayabileceğidir.

  NYT'ın tarafsız, bağımsız veya manipülasyon niyetiyle haberler yapmadığını/yapmayacağını kimse iddia edemez sanırım. Bu gazeteciliğin doğasında var.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Garantisi yok ama hükümetler ya da şirketlerin sahipliğine tercih ederim.

  • Erdem K. @kerdemtos

   @gamsizm Tarafsız, mantıklı bir şirket veya devlet rekabetin ne faydalar getirdiğinin farkında tarafsız bir hükümet,devlet veya şirket emin olun taraflı bir izleyici kitlesinden çok daha faydalı olacaktır.

   Birleşik Devletler bazı konularda çok ahmakça hamleler yaptığı gibi bazı konularda yaptığı liberal hamleler ile hem kendisine hem rakibine hem dünyaya bu konuda farklı imkanlar kazandırdı.

   Çin, Birleşik Devletler ile sürdürdüğü ticari ortaklıklar sayesinde gelişti. Çin'in gelişimi Birleşik Devletlere ve diğer işçilik ücretinin yüksek olduğu ülkelere ucuz iş gücünün hizmet ve ürün üretiminde maliyet tasarruf imkanı sağlaması, Çin'e de ekonomi yatırım olarak yaradı. Güney Kore, Abd yatırımlarını toplumuyla avantaja çevirdi ve Abd'nin politik, maddi desteğiyle Samsung, LG gibi markaları çıkardı.

   Geçtiğimiz yıllarda Abd başkanı, Apple lehine oy kullandı yok Samsung'u şöyle ötekileştirdi, Xiaomi ile Apple savaşırken Abd, Apple'ı tutar mı gibi şeyler düşünüyoruz.

   Abd tam liberal olmasada belirli bir oranda liberalizmin sağladıklarının farkında. Samsung ve Xiaomi varsa bu rekabet ortamının sağladıkları katkı için varlar.

 • Sedat Yıldırım @sedatyildirim

  @gamsizm Murat abi yurt disi kredi kartiyla abone olma sorunu ne zaman cözülür?