IOTA'da bu akşam büyük hareketlilik bekleniyor. İleri yönde olacak diyorlar. Siz yine de BTC üzerinden stop sell'i koyun. Belli olmaz, bir anda tepe taklak da olabilir. Şu anda 0.000284. Nereye ayarlayacağınız sizin risk anlayışınıza kalmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • supernova @supernova

  İota aslında bana yakın duruyor da onu almak için başka bir coin almak saçma değilmi ya? İota/usd olsa düşünürdüm. Neyse bizim bu işlerde nasibimiz yok herhalde.

  • mavi @mavi

   Belki de almamak sizin nasibinizdir. Bir bakarsınız IOTA tepe taklak olur.

  • supernova @supernova

   @mavi nedense almayı içimden çok istediğim bu coin di.

  • mavi @mavi

   @supernova Adamların vaat ettikleri çoğu şey yalan. Microsoft ile vaat ettikleri toplantılar falan gerçek çıkmadı. Hatta Microsoft ile Iota'nın bereber düzenleyecekleri söylenen bir toplantı vardı. Microsoft yanlış lanse edildiği için tanıtım sayfalarından adını sildirdi. Ceo'ları falan hiç güven vermiyor. Büyük bir aldatma hikayesine dönüşebilir. Ben niye Iota'da işlem yapıyorum. Şu anda bir hype var. Onu kullanmak istiyorum. Iota gerçek olmayabilir ama o hype gerçek. Önemli olan da şu an için bu. Diğer sebep de büyük balinaların büyük sermaye ile Iota havuzunda yüzmeleri. Sürekli fiyat ayarlamaları yapıyorlar. Bu balinanlar sayesinde hacim inanılmaz arttı. Bu balinalar bu hype'ı sonuna kadar sömürecekler. Biraz da onlara güveniyorum. Ama Mike Tyson'ın da dediği gibi yüzünün ortasına yumruğu yiyene kadar herkesin ringde bir planı vardır. Bir de bakarsınız biz yere boylu boyunca seriliriz.

  • mavi @mavi

   @wslimwshadyw İlk Iota'ya girdiğimde (0.8'den almıştım.) sizin gibi olumlu düşünüyordum. Hatta burada da yazılarım var. Bitcoin'den sonra ortaya çıkan, yeni bir tür yaratan ilk sanal para olduğunu iddia etmiştim. Sonra işi içine girdikçe kuşkularım arttı. Sözüm olsun, size uzun uzun açıklama yapacağım. Şimdi kötü bir zamana denk geldi. Ama kısaca saydığınız özellikleri daha iyi gerçekleştiren, daha profesyonel kurulları olan sanal paralar da var. Ripple mesela. Onda da ücret yok. Sonra Raiblocks var. Iota'dan çok daha hızlı olabilir. Free konusunda da aynı. Adını geçirdiklerim dahil bir sürü free olan sanal para çıktı.
   Sonra, adamların planları işe yaraması için endüstri desteği şart. O olmadan beş para etmez bir şey Iota. Neden endüstri toplanıp kendileri konsorsiyom oluşturup sanal parasını yaratmasın. Iota hep bu konuda yanlış açıklamalar yaptı. Sanki endüstri desteği varmış gibi gösterdi (Q diye bir şaiya yarattı mesela. El altından Qualcomm dedikoduları yayıldı. Bunlar güvensizlik yarattı bende.). Ama zamanla bunların yalan olduğu ortaya çıktı. Zaman olunca devam edeceğim.

   Son not: Yukardakiler tamamen gerçek olabilir. Ama yine de Iota bir bakarsınız 10 doları bulur. Onun cevabı da bir üstteki yazımda. Benim yazdıklarım yatırım kararınızı değiştirmesin. Dediğim gibi, Iota yalan olabilir ama hype gerçek.

 • supernova @supernova

  İota da mining olmuyormuş. Peki nerden çıkıyor bunlar? Birde transfer ücretsiz ve hızlıymış. Okudukça öğreniyoruz.

 • mavi @mavi

  Erkan, belki bana düşmez ama mutlaka stop sell koy. (Kesinlikle BTC üzerinden koy. Dolar değil. Sonra neden BTC üzerinden koyman gerektiğini uzun uzun açıklarım)