En son konuşulan vergi konusu, tüm Dünya'da Netflix vergisi olarak geçiyor. Makale biraz teknik ve temel dayanaklarını belirtmek zorunda olduğu için bazı raporlara dayanıyor. Fakat raporları okumamış olanlar içinde anlam ifade edecektir. @paralelport okumanızı öneririm.

The Rise Of The Netflix Tax

This special Tax-News.com feature discusses the emergence of so-called
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  @salihcln İngilizcemiz yetmiyor 🙁
  Google translate

  Sonuç

  "Netflix vergileri" şimdiye kadar sadece çok az sayıda ülkeyi etkiliyor ancak listenin uzunluğu artacak gibi görünüyor. İnternet üzerinden mal ve hizmet tedarikçileri, işyerinde bu yeni gereksinimleri göz önüne alacak ve şu anda bir bölgeden diğerine farklılık arz eden kayıt eşiklerine ve özellikle yeni KDV mevzuatının kapsamına dikkat edecekler. Tutuklanıp yakalanmadığının tespiti için düzenlemeler.

  Bu koşullar altında - ve bu tür başka vergi önlemlerinin önümüzdeki aylarda ve yıllarda ilan edilebileceği düşünülürse - uluslararası dijital mal ve hizmet tedarikçileri üzerindeki vergilere uyumluluk yükünün artması ve hükümetlerin taahhütleri sorgulanması kaçınılmaz görünüyor Bu vergilerin tarafsız, etkili ve etkili olmasını sağlamak. Tabii ki, dijital tedarikçilerin, Ottawa Çerçevesinin hükümetleri e-ticaretin gelişmesine elverişli bir mali iklim sağlama çağrısı ile çelişkili olan, bu vergi önlemleri ile topraklara tedarik etmeyi durdurmayı tercih edebileceği de mümkündür. Bununla birlikte, bu tür vergi düzenlemeleri istisna yerine norm haline gelirse, belki de dijital tedarikçilerin bunları kabul etmekten başka seçeneği olmayacaktır

 • Paralelport @paralelport

  Maalesef halen yoğunum, ping için teşekkürler. Ne zaman okuyabilirim bilmiyorum ama Evernote'a yılbaşında şu linki kaydetmiştim, herhalde aynı süreci ele alıyor:
  http://www.cbc.ca/news/politics/sales-tax-netflix-bell-rogers-digital-melanie-joly-bill-morneau-internet-1.3937955